De plannen voor een superprovincie liggen nog ,,helemaal op schema''. Minister Ronald Plasterk van Binnenlandse Zaken zei dat vrijdag voor de wekelijkse ministerraad.
Plasterk: plannen superprovincie 'op schema'
,,Het goede nieuws is dat ze in principe vinden dat de fusie een goed idee is.
Goed idee
Het kabinet bespreekt op dit moment zijn wetsvoorstel voor de fusie van provincies. Noord-Holland, Utrecht en Flevoland haakten deze week af omdat ze een goede visie van het kabinet op de samenvoeging missen. Maar Plasterk houdt goede moed. ,,Het goede nieuws is dat ze in principe vinden dat de fusie een goed idee is. Maar ze hebben randvoorwaarden gesteld, waarvan we een aantal zullen gaan invullen. Uiteindelijk is het oordeel dan aan de Tweede Kamer.'' Hij weerspreekt dat hij geen visie heeft op de fusies van provincies. ,,Die hebben we uitgebreid neergelegd, tot tweemaal toe.''
Te weinig bevoegdheden
De drie provincies die Plasterk deze week meldden niet verder te willen, lieten de deur nog wel op een kier. De commissarissen van de koning vinden dat het nieuwe landsdeel te weinig bevoegdheden zou krijgen, maar staan nog wel open voor een nieuw voorstel van de minister. Die houdt vol dat hij een ,,verstandig voorstel'' heeft neergelegd dat goed zou zijn voor het 'middenbestuur' in Nederland.
Reacties: 7
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Minister Plasterk heeft geen visie op de inrichting van het openbaar bestuur. Hij doet maar wat. Hij is typisch een voorbijganger die niet de boeken zal ingaan als een hervormer.
Wat mij betreft valt Plasterk zwaar tegen als minister.
Je zult toch maar zo'n plank voor je hoofd hebben.
Aardige man die Plasterk, maar gezakt voor zijn examen als bestuurder. Babbelend over de veiligheidsdiensten, proefballonnetjes oplatend over gemeenten van minimaal 100.000 inwoners, waar je niets meer van hoort en 1 enkele superprovincie die niemand op deze manier wil.
Laat hem maar weer columns gaan uitspreken bij Buitenhof, want het is daarmee maar weer eens bewezen dat de beste stuurlui beter aan de wal kunnen blijven staan.
Als je jarenlange tegenslagen en langdurige weerstanden van tevoren in je schema inbouwt en dan verkondigt dat je helemaal op schema ligt, dan ben je toch wel een hele slimme en vooruitziende vent.
Als dan vervolgens na jaren een wetsvoorstel bespreekt waarin je als sprankelend resultaat kan meedelen dat 'ze in principe de fusie een goed idee vinden', dan zakt het slimheidsgehalte toch weer ernstig!
Minister Pla(aat voor kop is heel)sterk.
Wie verlost ons van dit 'lichtgewicht'? Laat hij zich met wezenlijker zaken bezighouden zoals een goed personeelsbeleid bij de overheid. Maar daar horen we deze 'dromer' niet over... Typisch een menneke die in de regering noch in de Kamer thuishoort. Ik zie zijn 'kwaliteiten' niet.
Het valt mij mee dat Plasterk de reorganisatie van 'het opgeblazen bestuur' zo lang op de agenda weet te houden, ondanks de te verwachten tegenwind uit de provincie (iets met kalkoen vragen wat hij met Kerst wil eten).