Overslaan en naar de inhoud gaan

Hoogleraar op de bres voor Fred Spijkers

Hoogleraar bestuurskunde Leo Huberts pleit voor een parlementair onderzoek in de zaak van klokkenluider Fred Spijkers.

Leo Huberts schrijft in een opiniebijdrage die vrijdag 26 september in Binnenlands Bestuur staat, dat alleen parlementair onderzoek duidelijk kan maken hoe het in deze zaak zo mis kon gaan.

 

Nationaal archief
Fred Spijkers weigerde als Defensiemedewerker in 1984 de weduwe van een omgekomen militair te vertellen dat zijn dood door eigen toedoen kwam, omdat dat niet waar was. Sinds 1984 strijdt Spijkers tegen de overheid over de nasleep van deze affaire. Begin september zegde staatssecretaris De Vries (CDA, Defensie) Spijkers onder meer toe dat hij zijn dossier in het Nationaal Archief mag inzien.

 

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Fundamenteel mis
Huberts zegt dat dit dossier nooit volledig inzicht kan geven in de zaak. ‘Zonder het verhaal van betrokkenen zullen we nooit achterhalen, laat staan begrijpen, waarom het in sommige gevallen zo fundamenteel mis is gegaan.’

 

Lees de hele opiniebijdrage van Leo Huberts in Binnenlands Bestuur nr. 39 van vrijdag 26 september 2008 of download het artikel hier. 
Lees meer:
Waarom Spijkers ‘nee’ zei tegen Defensie (12/09/2008)
Politieke strijd rond zaak-Fred Spijkers (05/09/2008)

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

 

ad comes here

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in