Overslaan en naar de inhoud gaan

Brede voorverkiezing lijsttrekker PvdA Amsterdam

Volgens voorzitter Martijn Kool wil zijn partij via deze genoemde 'primary' meer Amsterdammers betrekken bij de keuze voor een lijsttrekker.

Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen in Amsterdam mogen ook niet-leden bepalen wie de lijsttrekker wordt van de PvdA. Dat heeft de plaatselijke fractie maandag bekendgemaakt.

‘Primary’
Volgens voorzitter Martijn Kool wil zijn partij via deze genoemde 'primary' meer Amsterdammers betrekken bij de keuze voor een lijsttrekker. Zo'n actie zorgt bovendien voor 'ontzettend veel positieve energie' binnen de partij. De PvdA-fractie heeft goed gekeken naar Frankrijk en Italië, waar sociaaldemocraten al eerder dergelijke brede voorverkiezingen hielden.

Lijsttrekkersverkiezing
Alle kiesgerechtigde Amsterdammers die de uitgangspunten van de partij onderschrijven mogen meebepalen wie de lijsttrekker wordt, is het idee. Het bestuur van de Amsterdamse afdeling vraagt de leden binnenkort toestemming om de lijsttrekkersverkiezing op deze manier te organiseren.

Belangstelling
De partij verwacht veel belangstelling onder linkse en progressieve Amsterdammers.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in