Utrecht zet geen loktieners meer in bij alcoholcontroles in de horeca. Een woordvoerster van de gemeente heeft dat dinsdag gezegd naar aanleiding van een bericht van RTV Utrecht. De zogenoemde mystery guests werden ingezet om te kijken of er door het horecapersoneel goed op leeftijd werd gecontroleerd.
Geen loktieners meer in Utrecht
De gemeente Utrecht gaat geen loktieners meer inzetten in de horeca om te controleren of er alcoholo aan hen verkocht wordt.
Te zwaar middel
Sinds 1 januari mag aan jongeren onder de 18 geen alcohol meer verkocht worden. De VVD in Utrecht is blij dat burgemeester Jan van Zanen heeft besloten om de loktieners niet meer in te zetten. De fractie heeft de burgemeester gezegd dat het bij nader inzien nog maar de vraag is of deze manier van controleren juridisch wel standhoudt. Bovendien vindt de VVD dat de inzet van jonge mystery guests ,,een veel te zwaar middel is voor een wet die net van kracht is´´.
Beter controleren
Staatssecretaris van Rijn heeft dinsdag wederom aan de Tweede Kamer laten weten dat er nog beter gecontroleerd moet worden op de leeftijd van kopers.Volgens Van Rijn werd eind vorig jaar in gemiddeld 47 procent van de gevallen op alcoholleeftijd gecontroleerd. In 2011 was dat nog 28 procent. De onderzoeken vonden plaats voor op 1 januari de alcoholleeftijd van 16 naar 18 werd verhoogd.
Beter controleren Staatssecretaris van Rijn heeft dinsdag wederom aan de Tweede Kamer laten weten dat er nog beter gecontroleerd moet worden op de leeftijd van kopers.Volgens Van Rijn werd eind vorig jaar in gemiddeld 47 procent van de gevallen op alcoholleeftijd gecontroleerd. In 2011 was dat nog 28 procent. De onderzoeken vonden plaats voor op 1 januari de alcoholleeftijd van 16 naar 18 werd verhoogd.
Staatssecretaris van Rijn heeft dinsdag wederom aan de Tweede Kamer laten weten dat er nog beter gecontroleerd moet worden op de leeftijd van kopers.Volgens Van Rijn werd eind vorig jaar in gemiddeld 47 procent van de gevallen op alcoholleeftijd gecontroleerd. In 2011 was dat nog 28 procent. De onderzoeken vonden plaats voor op 1 januari de alcoholleeftijd van 16 naar 18 werd verhoogd.
Ondanks de verbeteringen is de controle nog steeds onvoldoende, vindt Van Rijn. Het is voor minderjarigen nog steeds veel te makkelijk om aan alcohol te komen.
Kopen via internet
Vooral via internet blijkt het kopen van alcohol door jongeren een fluitje van een cent. Uit onderzoek met 15-jarige 'mystery shoppers' bleek dat die in alle 1410 gevallen aan alcohol konden komen via internet.
De staatssecretaris wil ,,forse verbeteringen''. ,,Ik ga de betrokken partijen aanspreken op hun verantwoordelijkheid om de wet na te leven. In dat overleg staat de slechte score bij de verkoop van alcohol via internet bovenaan de agenda.''
Reacties: 2
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Fijn, nu kan cafébaas Henk blijven tappen aan kinderen. Utrecht ligt lekker centraal, het zal daar druk worden met tieners.
Het is van de gekke dat gemeente kinderen misbruikt om alcohol te kopen. Henk wil in de Stairway helemaal geen snotneuzen aan de bar.