Overslaan en naar de inhoud gaan

Schiedam-crisis strekt zich uit naar Roosendaal

De uitkomsten van het integriteitsonderzoek in Schiedam treffen nu ook voormalig wethouder Wil Vissers (GroenLinks), die sinds kort…

De uitkomsten van het integriteitsonderzoek in Schiedam treffen nu ook voormalig wethouder Wil Vissers (GroenLinks), die sinds kort wethouder is in Roosendaal. De Roosendaalse oppositiepartij Nieuwe Democraten zegt dat het vertrouwen in de nieuwe wethouder is beschadigd omdat zij niet heeft verteld over het lopende onderzoek.

Conclusies
Fractievoorzitter Ton Schijvenaars heeft vragen gesteld over de kwestie en wil onder meer weten welke conclusies het Roosendaalse college trekt uit het rapport.

Geschrokken
Schijvenaars zegt dat hij is geschrokken van de conclusie van het Bureau Integriteit Nederlandse Gemeenten dat de angstcultuur die de burgemeester in Schiedam veroorzaakte ook werd gedragen door het college waar Vissers ongeveer een jaar deel van uitmaakte.

Uitleg
Fractievoorzitter Bernadette Zijp van coalitiepartij PvdA wist evenmin dat er een integriteitsonderzoek in Schiedam liep en wil ook nadere uitleg van de wethouder.

Uitleg
Fractievoorzitter Bernadette Zijp van coalitiepartij PvdA wist evenmin dat er een integriteitsonderzoek in Schiedam liep en wil ook nadere uitleg van de wethouder.


Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief


Algemeen bekend

Volgens fractievoorzitter Martin van Osch van GroenLinks was algemeen bekend dat in Schiedam een onderzoek gaande was. Hij noemde het voor zijn wethouder irrelevant, omdat het onderzoek zich richtte op de burgemeester. Extra frappant is dat Vissers bij haar aantreden is gescreend door BING, aldus Van Osch dinsdag in een reactie.


Jaar wethouder
Vissers begon kort voor de zomer als wethouder in Roosendaal en was daarvoor ongeveer een jaar wethouder in Schiedam.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief



Het college van Roosendaal wenste dinsdag nog niet te reageren.

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Solange

Wel treurig om een wethouder verdacht te maken, omdat ze iets verzwegen heeft dat gewoon in de krant gestaan heeft.
Als Schijvenaars spijkers op laag water wil zoeken, kan hij beter suggereren dat Vissers in dat krappe jaar bijgedragen heeft aan de Schiedamse 'angstcultuur'. Dan heb je tenminste nog iets van een inhoudelijk argument.

Op 30 augustus 2011, 15:51
LH

Zij komt juist vrij positief uit het BING rapport naar voren, dus vanwaar al die commotie?

Op 1 september 2011, 22:17

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in