Advertentie

Extra wethouder op een koopje

De Valkenswaarders hoeven niet bezorgd te zijn dat hun nieuwe vierde wethouder extra geld gaat kosten. ‘Hij levert geld op’, benadrukt Ronald Martens, fractievoorzitter van Dommels Belang.

27 maart 2008

Tijdens een extra raadsvergadering werden deze week het programma van de nieuwe coalitie (Puur, Valkenswaardse Belangen, Dommels Belang, VVD en GroenLinks) besproken en het nieuwe college voorgedragen. Het vorige college werd door de gemeenteraad ontslagen na een conflict over de verhoging van de ozb.

 

Martens: ‘We gaan bestuurlijk vernieuwend werken. De vier nieuwe wethouders komen van buiten de raad en van buiten politiek-Valkenswaard. Dat heeft pijn gedaan bij een aantal kandidaten maar we wilden echt een nieuwe start. Uit Valkenswaard komen twee wethouders die hun ondernemingen hebben stopgezet. De andere twee zijn lid van Provinciale Staten.’

 

Een college met vier wethouders kan volgens hem meer doen dan het oude college van drie wethouders. Martens: ‘Het is vreselijk om te zien wat er allemaal bleef liggen. In deze periode zou nu al een kwart van de sportaccommodaties geprivatiseerd zijn, maar dat is niet gebeurd. Het bedrijventerrein verpaupert. De werkgelegenheid lijdt nu en de gemeente ook want voor een leeg bedrijfspand krijg je geen ozb. De afgelopen coalitie heeft een miljoen euro laten liggen. Er was zes ton subsidie van Verkeer en Waterstaat voor geluidsarm asfalt op de Europalaan maar daar is geen gebruik van gemaakt. Met één wethouder meer kunnen die zaken worden aangepakt.’

 

Plaats als eerste een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Advertentie