Etnische registratie van probleemjeugd werkt, vindt Rotterdam. Deelgemeente Charlois vecht het verbod daarop van het College Bescherming Persoonsgegevens (CBP) aan bij de bestuursrechter.
Rotterdam naar rechter om etnische registratie
Door etnische registratie kunnen risicojongeren gerichter worden geholpen volgens deelgemeente Charlois. Ze vecht een verbod op de…
Geschikt
Een jaar geleden verbood het CBP de deelgemeente om bij de registratie van probleemjongeren nog langer hun ras te vermelden. Charlois niet kan aantonen dat deze aanpak geschikt is om de achterstand van de jongeren te verminderen of op te heffen, concludeerde de privacywaakhond na onderzoek. De aanpak werd vervolgens in heel Rotterdam gestaakt.
Gerichter
Maar Charlois maakte tegen dat besluit bezwaar, want volgens de deelgemeente werkt de zogenoemde Sluitende Aanpak wel, zegt woordvoerder Ron de Koning van Charlois. In deze aanpak brengen verschillende partijen die bij jeugd zijn betrokken – politie, jeugdhulpverleners et cetera – hun signalen over risicojongeren bij elkaar. Etnische registratie maakt het mogelijk om gerichter hulp te verlenen, zegt de Koning.
Compliment
'Het college van burgemeester en wethouders staat achter de aanpak van Charlois', zegt De Koning. De werkwijze werd in heel Rotterdam toegepast. Uitgerekend Charlois werd aan een onderzoek door het CBP onderworpen doordat voormalig minister Van der Laan (Wonen, Wijken en Integratie) er de aandacht op vestigde, verklaart de woordvoerder. 'Hij complimenteerde Charlois.'
Feiten en cijfers
Op de vraag of er ook feiten en cijfers beschikbaar zijn die het succes onderschrijven, wil de woordvoerder nu niet ingaan. Afgelopen zomer verklaarde het CBP het bezwaar van Charlois ongegrond, meldde dagblad Trouw dinsdag. Het CBP had de uitspraak destijds niet gepubliceerd.
Beroep
Charlois tekende na de uitspraak beroep aan bij de bestuursrechter. Uitspraak wordt in april verwacht. Tot die tijd wil Charlois niet nader ingaan op de omstreden registratie en de resultaten daarvan.
Reacties: 2
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Gewoon doen. In de praktijk blijkt het meer dan gewenst om deze gegevens bij te houden.
Het CBP is niet consequent met hun beleid. Vrijwel alles laten ze glippen of staan zelfs toe. Er is een chronische moeite met het volgen van de maatschappelijke ontwikkelingen. Nadenken is niet de sterkste kwaliteit, maar over een aantal weken valt ook bij hen het kwartje.en zullen ze ook deze gerechtvaardigde vraag toestaan.
welk nu kan het registreren van etniciteit nu hebben voor de oplossing van een probleem? Kunnen de voorstanders dat duidelijk maken? Nee, gezien ook de afwijzing daarvan door CPB. De kleur, het ras of de nationaliteit mag niet van betekenis zijn bij het oplossen van de problemen. Het gaat toch om het oplossen daarvan!? Of om iets anders?