Bergbeekjes
Volgens de sportvisser zijn er op sommige plekken steeds minder vissen. ‘Helder water is natuurlijk op zich mooi, maar dat betekent ook minder biomassa, wat weer minder voedsel voor vis betekent. Bovendien zijn schoon water en helder water niet hetzelfde. De verschillende wateren verschillen veel en het is niet realistisch te denken dat ze allemaal kraakhelder moeten zijn. Nederland is een laag land met bijvoorbeeld de Rijn, het is normaal dat er sediment in meekomt. We moeten niet alleen maar bergbeekjes willen.'
Kaderrichtlijn
Albert van der Graaf van Waterschap Rivierenland: ‘het water is de afgelopen jaren inderdaad een stuk schoner geworden. Dat komt onder meer door internationale afspraken en bijvoorbeeld de EU kaderrichtlijn water. Er is sprake van een betere bedrijfsvoering, zoals onder agrariërs; de mest- en afvalstoffen worden op een schonere manier opgeruimd en het afvalwater wordt op een betere manier schoongemaakt.
Belangenvereniging
Zo is er onder meer schoner rivierwater en het moet nóg schoner! De sportvissers zijn slechts één belangenvereniging en als je het aan andere belangengroepen zou vragen, zouden ze alleen maar blij zijn met schoner water. Jammer dat de sportvissers het zo eenzijdig zien.’
Overigens vind Bal dat het helderdere water ook wel positieve punten met zich brengt, ook voor vissers, zoals de komst van meerdere vissoorten.
Klachten over te helder water
De wateren in Nederland worden te helder. Althans, dat menen sportvissers. Volgens Joram Bal van Sportvisserij Nederland wordt het door…
Belangenvereniging
Zo is er onder meer schoner rivierwater en het moet nóg schoner! De sportvissers zijn slechts één belangenvereniging en als je het aan andere belangengroepen zou vragen, zouden ze alleen maar blij zijn met schoner water. Jammer dat de sportvissers het zo eenzijdig zien.’
Overigens vind Bal dat het helderdere water ook wel positieve punten met zich brengt, ook voor vissers, zoals de komst van meerdere vissoorten.
Overigens vind Bal dat het helderdere water ook wel positieve punten met zich brengt, ook voor vissers, zoals de komst van meerdere vissoorten.
Overigens vind Bal dat het helderdere water ook wel positieve punten met zich brengt, ook voor vissers, zoals de komst van meerdere vissoorten.
Reacties: 12
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Hengelen.... Dat is toch waarbij je een levend dier een haak door de bek slaat, en het dan minuten lang spartelend aan het verstikken bent, terwijl je met je ruwe hengelaarshanden de huid naar gort schuurt, en het dan weer langzaam in z'n milieu laat terugzekken?
En dat in een land waar iedereen in de stress schiet van stierenvechten in een ander land?
Oh ja, die dierenvrienden....
Vissen is een heerlijke manier van ontspannen en hoe meer helder water, des te beter dat is. Een beetje visser behandelt een gevangen vis zo goed dat deze zonder beschadigingen wordt terug gezet. De huid wordt dus niet AAN (in plaats van naar) gort geschuurd. Dus Paul, ga maar rustig aan je werk, daar hoef jij je (als veganist natuurlijk) niet druk om te maken.
Voor een visser toch hardstikke handig om te zien wat de vis bij het aas aan het doen is?
Ook een ieder die blijkbaar zoveel om de dieren geeft het volgende, door zo ongunuanceerd op de berichtgeving te reageren wordt de aandacht van het probleem afgeleid. Als je echt zo'n liefhebber van dieren bent zul je je toch eens achter de oren moeten krabben, het helderder worden van het water komt omdat men de fosfaten en de biomassa uit het water zuivert wat als gevolg heeft dat de vis onvoldoende voeding heeft. Uit onderzoek is gebleken dat er nu slechts enkele honderden kilo's vis per hectare water zit i.p.v. enkele tonnen vis. Dat er vissoorten in ons water voorkomen die hier niet thuis horen en de de lokale vissoorten bedreigen. Ook de hengelsportverenigingen komen op voor het belang van de vis, het gaat om tonnen vis die verdwijnt omdat het water zo helder moet, richt daar in eerste instantie jullie aandacht op.
Vissen is dieren leed toe brengen en geen sport. Doe dat maar eens met katten of honden en de hele wereld staat op zijn kop.
De zuidelijke zeeen zijn ook kraakhelder en daar zwemmen heel veel vissen. Helder water kan dus best veel voedsel bevatten. Het is alleen minder vuil.
Waarom gooien die vissers hun kruipruimte niet vol water, zware metalen en andere gifstoffen en een paar guppies of wat ze maar willen? Dan blijft de rest genieten van een schoner Nederland.
Sjonge, wat een boel primaire reacties. Ik heb het ook niet op vissen en kan me prima voorstellen dat mensen het dierenmishandeling vinden. Dat wil echter niet zeggen dat de sportvisser niet een punt kan hebben over de kwaliteit van het water als leefomgeving voor vissen. In het originele stuk, noch in de reacties ontstaat daarover echter enige duidelijkheid, hoewel de opmerking van Ron Ditters over hoeveelheden vis toch wel zorgen baart.
Sportvissers pleiten voor het hypertroof (= vervuild met voedingstoffen) houden van water dat van origine aantoonbaar schoner was voordat de mens dit water bevuilde. Vergelijk het met een maisveld waar alleen mais groeit. De soortenrijkdom is zeer laag in de troebele wateren en niet alleen van vis, maar van alle organismen. Het is een onnatuurlijk en ongezonde evenwichtstoestand. Prima dat sportvissers graag veel vis willen hebben in het water, maar er zijn andere belangen dan alleen die van de sportvissers. Het is een onzin discussie vanuit een miniscule hoek van de samenleving met een erg grote mond.
Wat een belachelijke antwoorden hier allemaal, sportvissers zijn juist mensen die zich bewust zijn van de natuur. Wij gaan op verantwoorde wijze om met de vissen en de natuur. Waar heel veel mensen onverantwoord omgaan met bijvoorbeeld recreatie en natuurgebieden hebben wij respect voor en genieten wij van het milieu. Daar kunnen veel mensen een voorbeeld aan nemen!!!!
Het schone water is inderdaad jammer, het lijkt me ook niet echter milieu-vriendelijk om bepaalde vissoorten "uit te roeien" op deze manier. Er zijn zat andere manieren om milieuvriendelijk te leven, het water is schoon zat!
@Patje: kom je vanavond in mijn buurt de wallekanten avn de vijver schoonmaken dan, natuurliefhebber?
Dankzij de sportvissers hebben we daar een al jarenlang durende rattenplaag. De natuurliefhebbers moeten natuurlijk ook op z'n tijd een hapje eten, en bestellen telefonisch pizza's, chinese maaltijden en patat mèt. De resten en de verpakkingen blijven natuurlijk liggen.
En eenden die per ongeluk een haak in de snavel krijgen laat je natuurlijk dagenlang met martelende pijn rondzwemmen tot ze vanzelf doodgaan.
Ik zwijg maar even over de parkeeroverlast, en het gevaar voor voetgangers en fietsers als er dwars over trottoirs en fietspaden moet worden gereden om die bakken met computergestuurde hengels naar de waterkant te brengen.
Ik heb nog maar zelden zulke vandalen en hooligans meegemaakt als het hengelende tuig in mijn buurt.
Natuurliefhebbers, m'n rug! Als dat natuurliefhebben is dan zijn die spaanse torero's helemaal gèk op dieren, natuurlijk.
Dierenbeulen, natuurvervuilers, en asocialen. Verzuipen moesten we ze, stuk voor stuk.
@Piere:
Ik begrijp het helemaal dat je kwaad bent in jouw situatie, zou ik zelf ook zijn! Ik vindt het wel wat kort door de bocht om alle sportvissers over één kam te scheren.
Vissers die van hun visplek een vuilnisbelt maken en de natuur andere schade toe brengen zijn geen sportvissers maar rotte-appels die het verzieken voor de vissers die wel serieus met hun hobby en de natuur omgaan. Echte sportvissers ruimen hun visplek op (als dat nodig is zelfs schoner dan voordat er gevist is)!
It is not a survey to find out who these people were very fascinated by the louis vuitton Monogram Canvas Wallets. And the result indicates that it is young white collars that are more favorable with consuming luxury goods, such as Replica louis vuitton Belts, wallets and pursers and so on. We all know that consuming is an activity that human beings will possibly do it every day. Because of difference of genders and ages, consumers’ objects, purposes and minds of state will also be naturally different. Therefore, it is quite reasonable for those young white collars to take a special fancy to Fake louis vuitton Belts, wallets and purses. Although the label of the truth is too much for most normal people, we are worth every penny.