Overslaan en naar de inhoud gaan

Opvang Oekraïners Jaarbeurs ook dicht voor kwetsbaren

De zogeheten hub sloot eind februari al de deuren omdat de locatie te vol was, maar kwetsbare vluchtelingen konden er nog wel terecht.

Een hal van de Jaarbeurs is ingericht als crisisopvang voor vluchtelingen uit de Oekraine.
Een hal van de Jaarbeurs is ingericht als crisisopvang voor vluchtelingen uit de Oekraine. − ANP/ Marcel van den Bergh

De opvang voor Oekraïense vluchtelingen in de Jaarbeurs in Utrecht wordt voor onbepaalde tijd gesloten, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. Deze zogeheten hub sloot eind februari al de deuren omdat de locatie te vol was, maar kwetsbare vluchtelingen konden er nog wel terecht.

Overvol

Het ging om vrouwen en kinderen, gezinnen met minderjarige kinderen, 70-plussers en mensen met een acute psychische of (chronische) fysieke aandoening. Volgens de veiligheidsregio is de opvanglocatie echter overvol en is de hub daarom nu voor niemand meer toegankelijk, ook niet voor de groep kwetsbaren.

Lange rijen

Vluchtelingen in de Jaarbeurs-hub, waar plek is voor maximaal 140 mensen, hebben onder meer te weinig privacy, zegt de veiligheidsregio. Ook staan er lange rijen voor de sanitaire voorzieningen en is er te weinig zorgcapaciteit beschikbaar.

Zelf verblijf regelen

Het lukt nauwelijks om Oekraïners die in de Jaarbeurs verblijven over te plaatsen naar andere opvanglocaties in het land, waar steeds minder bedden beschikbaar zijn voor deze groep vluchtelingen. Volgens de veiligheidsregio blijven er iedere week ruim driehonderd Oekraïners bij komen, vooral gezinnen met kinderen. Voor mensen die nu nog in de opvanghub in de Jaarbeurs verblijven, blijft het zogeheten Landelijk Centrum Vluchtelingen Spreiding opvangplekken zoeken in het land. ‘Aan de mensen die zich nieuw melden, vragen we om zelf in hun verblijf te voorzien’, aldus de jaarbeurs.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

ad comes here

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in