Overslaan en naar de inhoud gaan

Vroegsignalering bij schulden niet optimaal

Particuliere verhuurders geven betalingsachterstanden lang niet altijd door aan gemeenten.

Oudere vrouw in woonkamer
− ANP / Patricia Rehe

In 2021 telde Nederland 620.000 huishoudens met schulden, een aantal dat dit jaar is gestegen naar 726.000, meldt het journalistieke platform Pointer (KRO-NCRV).

Onderlinge verschillen groot

Om te voorkomen dat mensen in problematische schulden komen moeten energie- en waterleveranciers, zorgverzekeraars en woningverhuurders sinds 2021 betalingsachterstanden doorgeven aan de gemeente. De gemeente dient vervolgens contact op te nemen met de inwoner en hulp te bieden.

Maar er zijn nog meer problemen. Zo zijn de onderlinge verschillen tussen gemeenten nog te groot en, blijkt uit onderzoek van Pointer, geven particuliere verhuurders betalingsachterstanden nog niet altijd door.

Particuliere verhuurders

Peter Heijkoop, VNG-bestuurder, zegt in een reactie: ‘Particuliere verhuurders zijn de lastigste groep om er goed bij te krijgen. Gemeenten hebben vaak particuliere verhuurders wel aangeschreven, maar niet alle verhuurders reageren. We roepen ze echt op om ook aan te sluiten.’

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in