Advertentie
sociaal / Nieuws

'Grote corporaties kennen de wijk niet'

Driekwart van de medewerkers van woningcorporaties denkt dat schaalvergroting niet leidt tot een betere relatie met de klant. FNV Woondiensten liet dat vrijdag weten. De vakorganisatie hield een peiling via internet onder tweehonderd corporatiemedewerkers.

13 november 2009

Te groot
Volgens driekwart van de ondervraagden zijn de corporaties te groot geworden om binding te hebben met de regio of wijk. De helft van de respondenten gaf aan dat hun corporatie in de afgelopen vijf jaar is gefuseerd.

 

Vogelaarwijken
Zeven op de tien ondervraagden zijn het eens met de stelling dat de corporaties verantwoordelijk zijn voor het leefbaar houden van wijken, steden en dorpen. Van de medewerkers zegt 42 procent dat de aanpak van wijken via de methode van de Vogelaarwijken niet werkt.

 

Zorg
Bijna 85 procent van de respondenten zegt dat zijn of haar corporatie het takenpakket de afgelopen vijf jaar heeft uitgebreid. Hoewel mensen hierover niet negatief zijn, zijn ze duidelijk over de grenzen van uitbreiding. De helft van de respondenten zegt dat ouderenzorg niet tot het takenpakket van corporaties behoort, 40 procent trekt de grens bij gehandicaptenzorg.

 

Reacties: 1

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

W.Wilkens
Ho, Ho!
't Ging ook niet om de mensen, maar omd e hoge managementsalarissen voor politieke vriendjes!
Advertentie