Overslaan en naar de inhoud gaan

70 miljoen beschikbaar voor sport in de buurt

Schippers trekt vanaf 2012 elk jaar zo'n 70 miljoen euro uit om te investeren in 'doen' om de keuze voor een gezonde levensstijl…

Minister Edith Schippers (Volksgezondheid en Sport) trekt vanaf 2012 elk jaar zo'n 70 miljoen euro uit om mensen dicht bij hun huis aan het bewegen of sporten te krijgen.

Efficiënter
Ook komen er 2900 sportbuurtcoaches en is het zaak dat de beschikbare ruimtes en accommodaties efficiënter worden benut, zo meldt Schippers in een brief die maandag naar de Tweede Kamer gaat.

Een taskforce onder leiding van Onno Hoes, burgemeester van Maastricht, gaat kijken hoe belemmeringen die een beter gebruik van de zaaltjes nu beletten, kunnen worden weggenomen.

Strikte regels
Bijvoorbeeld kinderen van de naschoolse opvang die vanwege de strikte regels de voorzieningen van de sportclub niet mogen gebruiken, terwijl diezelfde kinderen daar in het weekeinde wel gewoon sporten.

NOC*NSF, en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), VNO-NCW en MKB Nederland doen mee aan het project. Logisch vindt de minister, want zij hebben baat bij fitte en gezonde werknemers. Het ministerie van Onderwijs betaalt mee aan sport en bewegen in de buurt.

Overgewicht

Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben steeds meer mensen overgewicht. De helft van de jeugd tot 18 jaar beweegt te weinig, net als een derde van de volwassenen.

Minister Schippers vindt bewegen en volksgezondheid bij elkaar horen.

Preventie
Bij de bespreking van de begroting Volksgezondheid afgelopen week, noemde ze zichzelf nadrukkelijk de minister van preventie. Volgens oppositiepartijen moet ze daarom niet de hulp bij stoppen met roken en dieetadvies uit het basispakket halen en doorgaan met informatieve Postbus51-spotjes. Schippers vindt echter dat dure massamediale campagnes niet of nauwelijks effect hebben en zij kiest voor investeren in 'doen' om de keuze voor een gezonde levensstijl gemakkelijker te maken.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in