Overslaan en naar de inhoud gaan

Aantal overlastgevende heroïneverslaafden neemt af

In 2012 ging het om zo’n 14.000 ‘problematische opiatengebruikers’. Een daling van ongeveer 21 procent ten opzichte van 2008 -2009.

Het aantal zwaar aan heroïne of methadon verslaafde mensen dat ook nog eens flink overlast geeft, is in 2012 fors gedaald ten opzichte van een paar jaar daarvoor.

Opiatengebruikers
In 2012 ging het om zo’n 14.000 ‘problematische opiatengebruikers’, zoals deze groep wordt genoemd. Een daling van ongeveer 21 procent ten opzichte van 2008 -2009, zo blijkt uit het donderdag gepubliceerde rapport Aantal en kenmerken van problematische opiatengebruikers in Nederland van het Trimbos-instituut en de GGD Amsterdam.

Problematisch
Trimbos en de GGD spreken van een problematische opiatengebruiker als iemand in de afgelopen maand minimaal drie dagen in de week heroïne of methadon heeft gebruikt en daarbij ook nog het criminele pad op is gegaan, een psychiatrisch ziektebeeld heeft, anderen overlast bezorgt of een instabiele woonsituatie heeft.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in