Overslaan en naar de inhoud gaan

114 miljoen ESF-geld voor arbeidsmarktregio's

Het geld kan worden gebruikt om deze mensen uit de Participatiewet aan scholing of een opleiding te helpen.

Er komt 114 miljoen euro beschikbaar om mensen die het moeilijk hebben op de arbeidsmarkt aan een baan te helpen. Het gaat om geld uit het Europees Sociaal Fonds (ESF). Staatssecretaris Jetta Klijnsma van Sociale Zaken heeft de arbeidsmarktregio's dinsdag opgeroepen een beroep te doen op het geld.

Scholing of opleiding

De staatssecretaris wijst op de grote rol die gemeenten straks spelen bij het aan werk helpen van onder meer arbeidsgehandicapten en werkloze jongeren en ouderen. De Senaat behandelt binnenkort haar participatiewet, waarin dit wordt geregeld. Het ESF-geld kan worden gebruikt om deze groepen aan scholing of een opleiding te helpen. Ook werkgevers kunnen subsidie krijgen om de inzetbaarheid van werkenden op peil te houden.

Subsidiebureau
De arbeidsmarktregio Stedendriehoek en Noord-Veluwe (rondom Apeldoorn-Zutphen) opende vorige week een subsidiebureau dat bedrijven gaat helpen bij het indienen van ESF-subsidies en de aanvragen gaat klusteren. Lees hier het artikel over deze nieuwe samenwerking.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in