Overslaan en naar de inhoud gaan

Zeeland biedt Valencia hulp aan na overstroming

Zeeland denkt onder meer met het Delta Climate Center hulp te kunnen bieden bij herstel en wederopbouw van de regio Valencia.

De ondergelopen straten van Valencia na de overstroming van eind oktober 2024
De ondergelopen straten van Valencia na de overstroming van eind oktober 2024 − Shutterstock

De provincie Zeeland en het waterschap Scheldestromen hebben hulp aangeboden aan de regio Valencia, die eind oktober werd getroffen door zware overstromingen. Gedeputeerde Staten schrijven dat Zeeland na de Watersnoodramp van 1953 veel hulp kreeg vanuit het buitenland en dat de provincie daarom nu graag de Spaanse regio wil ondersteunen.

Concrete hulpvraag

‘Hoewel de regio Valencia qua ligging, ondergrond en reliëf sterk verschilt van het Zeeuwse polderlandschap, denken we waardevolle bijdragen te kunnen leveren’, aldus het college. De provincie wil dat doen in samenwerking met het waterschap, het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk en meerdere kennisinstellingen.

Om inzicht te krijgen in de lokale situatie en hulpbehoefte, heeft Zeeland meerdere keren contact gehad met de Spaanse ambassade in Nederland. ‘Ons hulpaanbod is met veel waardering ontvangen en overgebracht aan de regionale overheid in Valencia. We zijn in afwachting van een concrete hulpvraag uit de regio die we verder kunnen uitwerken met onze Zeeuwse partners’, stelt het dagelijks provinciebestuur.

Herstel van basisvoorzieningen

In de gesprekken is het Zeeland duidelijk geworden dat het op dit moment nog lastig is om aan te geven waaraan de regio Valencia behoefte heeft, omdat de situatie per dag verandert. De Spanjaarden leggen de prioriteit nu bij het herstellen van basisvoorzieningen zoals scholen, winkels en psychologische hulp voor inwoners. Op termijn is er hulp nodig bij de wederopbouw en het beter inrichten van het gebied tegen extreme weersomstandigheden, aldus het college.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Zeeland denkt onder meer met het Delta Climate Center hulp te kunnen bieden bij herstel en wederopbouw van de regio Valencia. Dit centrum is een samenwerkingsverband van meerdere Zeeuwse instellingen dat werkt aan oplossingen voor de gevolgen van de klimaatverandering.

De regio Valencia werd eind oktober getroffen door noodweer. Als gevolg daarvan vielen meer dan tweehonderd doden. De schade is enorm.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in