Hij wil graag dat alle 12 provincies instemmen met de nieuwe afspraken over natuurbeheer en dus gaat staatssecretaris Henk Bleker (Natuur) ze nadere uitleg geven over de gemaakte afspraken.
Bleker legt natuurakkoord uit aan provincies
Hij wil dat alle handtekeningen van de provincies onder het natuurakkoord komen te staan. Daarom gaat staatssecretaris Henk Bleker het…
Handtekeningen
Bleker gaat praten op aandringen van de Tweede Kamer, die vindt dat er uit de provincies andere geluiden komen dan van de bewindsman. Mij is er alles aan gelegen om de handtekeningen van de provincies onder het akkoord te krijgen, maar we gaan niet opnieuw onderhandelen en nieuwe punten inbrengen, zo gaf Bleker donderdag aan in overleg met de Kamer.
Taken overdragen
De rijksoverheid draagt de taken voor natuurbeheer over aan de provincies, die in december een knoop moeten doorhakken over de voorwaarden van de overdracht. Tot nu toe ligt er alleen in Flevoland een negatief advies, meldde de staatssecretaris.
Afwachten
Hij wilde niet ingaan op vragen uit de Kamer of er ook een akkoord is als niet alle provincies instemmen. ,,Daar loop ik niet op vooruit. Het bestuur van het Interprovinciaal overleg (IPO) steunt dit, de verantwoordelijkheid ligt bij de provincies. Het is nu even afwachten hoe het loopt.''
Reacties: 4
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Wat een rasdemocraat, die Bleker! Wel nadere uitleg aan de provincies over zijn desastreuze natuurbeleid, maar "we gaan niet opnieuw onderhandelen en nieuwe punten inbrengen". Welke provinciebestuurder is zo gek om die voorwaarden vooraf te accepteren? "
Wie stopt de afbraak van de natuur door deze CDA-staatssecretaris? Wordt het niet de hoogste tijd dat zijn eigen partij hem tot rede brengt? Hoe is het mogelijk dat één man in zo'n korte tijd afbreekt wat in tientallen jaren zorgvuldig en met zoveel inzet tot stand is gebracht? CDA en VVD Kamerleden, wordt wakker!
Moeizaam om geloofwaardig te zijn met echte decentralisatie naar provincies als meest geëigende maat, terwijl men:
provincies wil samenvoegen;
zeer fors bezuinigt,
waardoor meest kwetsbaar
gebied niet in stand te houden is;
wettelijke bescherming wil terugbrengen tot de meest minimale Europese minima;
wettelijke bescherming van kenmerkende nationale natuur en landschap schrapt;
een streep haalt door vastgelegde overeenkomsten als Oostvaarderswold;
marktwerking wil beperken tot de meest kleine regio’s (jachtrechten);
overigens de meest onduidelijke, vaak tegenstrijdige signalen afgeeft.
Deze bestuurscultuur kost onevenredig veel tijd, energie plus geld en dat juist het doel de bezuinigen.
Provincies bulken van het geld, dankzij de verkoop van de energiebedrijven. Laat ze zelf eens wat over hebben voor natuurbeheer., in plaats altijd maar het handje op te houden bij het Rijk.
IK zou de heren Haven en Vossestein willen verwijzen naar de persberichten hoorzittingen etc, omtrent de schulden crisis. Bij een aantal deskundigen in de EU en Amerika bestaat de indruk dat er een schuldencrisis is. In eenvoudig Ned,iedereen heeft boven zijn stand geleefd. En we kunnen de € maar 1 x uitgeven i.p.v.2x. Dus eenvoudig iedereen de broekriem eventjes aanhalen! Enne U heeft het nogal op de heer Bleker persoonlijk gericht. Heeft U de leeftijd der racuneusheid bereikt?