Overslaan en naar de inhoud gaan

Kamp wil snel een besluit over gaswinning

Minister Kamp wil de onrust over aardbevingen onder inwoners van Groningen wegnemen door een snel besluit omtrent de gaswinning.

Minister Henk Kamp van Economische Zaken begrijpt de onrust onder de inwoners van Noord-Groningen die wordt veroorzaakt door aardbevingen, en wil dat er nu snel een besluit komt over de gaswinning. Dat zei hij vrijdagmiddag in een uitzending van het programma Altijd wat Anders van de Groningse omroep RTV Noord.

Knopen doorhakken
Kamp ging bij het inbelprogramma in gesprek met Groningers over de onrust in het gebied. ,,Ik begrijp dat het geduld van de inwoners op is", zei hij. ,,We moeten nu dan ook snel knopen doorhakken." De minister liet weten dat de 14 onderzoeken naar de precieze gevolgen van de aardgaswinning klaar zijn en dat hij uiterlijk in de eerste week van januari de adviezen van zijn ambtenaren en het Staatstoezicht op de Mijnen verwacht. In januari geeft de minister duidelijkheid over de toekomst van de gaswinning.

Compensatie voor het gebied
Kamp liet ook weten dat hij denkt aan een compensatie voor het gebied. Daarbij laat hij zich vooral leiden door zijn eigen onderzoeken en neemt hij de conclusies van de commissie-Meijer niet één op één over. Die commissie deed in opdracht van de provincie Groningen onderzoek naar de toekomst van het aardbevingsgebied en concludeerde dat er bijna 1 miljard euro nodig is om het gebied veilig en aantrekkelijk te maken. ,,Ik heb de commissie met belangstelling gevolgd, maar ik neem een besluit op basis van ons eigen voorwerk."

Weinig actie
Een aantal luisteraars gaf tijdens het programma aan dat de minister en de Nederlandse Aardolie Maatschappij veel praten, maar vervolgens weinig actie ondernemen. Volgens de minister zijn er grote stappen gezet in de afhandeling van schademeldingen, maar blijft hij erop toezien dat de schade aan woningen snel wordt verholpen door de NAM. Ook vindt hij dat inwoners moeten worden gecompenseerd als ze hun woning tegen een lagere prijs verkopen, omdat de woning minder waard is geworden door de bevingen. Eerder had de minister nog geen signalen dat de woningprijzen in het gebied als gevolg van de bevingen zijn gedaald.

Recordhoeveelheid gas
De minister besluit in januari onder meer over het nieuwe winningsplan van de NAM. Daarin moet staan hoeveel gas de NAM denkt te gaan winnen en welke maatregelen worden genomen om de kans op meer en zwaardere aardbevingen te voorkomen. De NAM verwacht dit jaar een recordhoeveelheid gas uit de Groningse bodem te winnen.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 1

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Jan

Tegen een lagere prijs verkopen? Die woningen zijn onverkoopbaar! Wie wil er nu gaan wonen in een aardbevingsgebied?

Op 23 december 2013, 15:24

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in