Overslaan en naar de inhoud gaan

Impuls moet bouw 25.000 huizen lostrekken

Volgens de Algemene Rekenkamer hebben de miljoenen euro's die het kabinet er voor uittrekt geen bewezen nut of effect.

ruimte---woningbouw-web.jpg

Het kabinet wil met een nieuwe miljoeneninvestering de bouw van ongeveer 25.000 woningen gaan lostrekken. Voor de zogeheten Woningbouwimpuls trekt het kabinet nu 112 miljoen euro uit. Al drie keer eerder werd geld vanuit deze pot uitgekeerd.

Betaalbaar

Dankzij de impuls kunnen woningbouwprojecten van de grond komen die anders hun financiering niet rond kregen. Van de 25.000 woningen die vanuit deze impuls gerealiseerd gaan worden, staan verreweg de meeste in Amsterdam en de regio Rotterdam. Het gaat om respectievelijk 9059 en 6607 huizen. Ook in onder andere Twente, Gelderland en Zuid-Drenthe komen er woningen bij dankzij de impuls, aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken. Van de woningen is bijna 70 procent bestempeld als 'betaalbaar'. Daarvoor geldt een maximale waarde van 355.000 euro.

Vijfde tranch

Er komt nog een vijfde tranche van de Woningbouwimpuls. Daarvoor wordt 250 miljoen euro uitgetrokken. Het loket voor aanvragen opent op 15 februari en sluit op 31 maart. Kleinere gemeenten krijgen hulp bij het indienen van hun aanvraag.

Geen bewezen nut

De Algemene Rekenkamer was eerder kritisch op de Woningbouwimpuls. Volgens de rekenmeesters hebben de miljoenen euro's die het kabinet er voor uittrekt geen bewezen nut of effect. Woonminister Hugo de Jonge reageerde dat de maatregel wel degelijk effect heeft op ‘de snelheid en continuïteit’ van de bouw van betaalbare woningen.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Verheugd

De Amsterdamse wethouder Reinier van Dantzig (woningbouw) reageert verheugd over de toekenning van alle drie de ingediende projecten in Zuidoost, Osdorp en het Hamerkwartier. Door de bijdrage van 28 miljoen euro moet snel een begin worden gemaakt met de bouw, naar verwachting in 2025.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 1

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Hielco Wiersma

Al is de minister daar goed mee bezig: woningbouw realiseren is niet alleen afhankelijk van het beschikbaar hebben/krijgen van bouwlocaties. Minstens zo belangrijk zijn:

het passen/passend te maken in bestemmingsplannen.
de financiële haalbaarheid (projectontwikkelaars, woningbouwcorporaties, beleggers, bouwbedrijven, bouwvakkers).
Problemen die zich nu aandienen zijn:
-onvoldoende productie (o.a. stikstof, bouwcapaciteit)
-stijging hypotheekrente.
-veel beleggers stoppen vanwege onvoldoende rendement door Overheidsmaatregelen (o.a. opgelegde huurverlaging).
Nu vooral oppassen dat het woningbouwbeleid niet volledig doorslaat naar de andere kant.

Op 16 december 2022, 13:21

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in