Overslaan en naar de inhoud gaan

College Amstelveen roept op aandelen Eneco te houden

Het college van burgemeester en wethouders van Amstelveen wil niet af van zijn aandelen Eneco. Het gemeentebestuur doet een dringend beroep…

Het college van burgemeester en wethouders van Amstelveen wil niet af van zijn aandelen Eneco. Het gemeentebestuur doet een dringend beroep op de gemeenteraden van Rotterdam, Den Haag en Dordrecht om niet de lijn van hun colleges te volgen die wel willen verkopen. 

Duurzame visie
De raad van Amstelveen moet overigens zelf ook nog over de kwestie beslissen. De Amstelveense wethouder Herbert Raat gaf eerder al aan dat de aandelen Eneco liever niet verkoopt. Het concern heeft volgens hem als één van de weinige bedrijven een echt duurzame visie. Alleen als een ruime meerderheid van de aandeelhouders met een verkoop instemt, zal Amstelveen daar nogmaals over nadenken.

Splitsing
Eneco is in handen van in totaal 53 Nederlandse gemeenten. Die kijken naar hun aandeelhouderschap vanwege de recente splitsing van Eneco in een netwerk- en een leverbedrijf. Rotterdam, Den Haag en Dordrecht zijn samen al goed voor meer dan de helft van de aandelen. Amstelveen heeft een belang van nog geen 2 procent. (ANP)

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Dieuwe

Wat hebben gemeenten nog te zoeken in een productiebedrijf Eneco. Is dit core-busness? Jammer dat dit college niks leert van de lessen van eerdere verkopen van collega Nuon gemeenten. De energiemarkt is zo dynamisch dat ieder die denkt dat ie nu de wijsheid in pacht heeft over 5/10 jaar een nieuw beeld heeft. Advies: wegwezen en cashen.

Op 31 augustus 2017, 11:47
Henk Donkers

Ik kan D te N wel uitleggen wat gemeenten (overheden) nog te zoeken hebben in een energieproductiebedrijf.
We staan in Nederland voor een geweldige opgave bij energietransmissie. en daarnaast willen we ook onafhankelijke worden van het buitenland (lees: Rusland). Daar ligt een geweldige verantwoordelijkheid voor de overheid. Als we daar niet actief op ingrijpen dan gaat het niet lukken. En als we alles overlaten aan de markt dan gaat het ook niet lukken. De commerciele markt is slechts uit op maximaal rendement en laat zich niet sturen.
Als een overheid gericht aandelen bezit dan kan zij op die manier invloed uitoefenen. Gericht aandelenbezit is een prima manier voor de overheid om processen te beinvloeden.

Op 11 september 2017, 09:01

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

ad comes here

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in