Overslaan en naar de inhoud gaan

Gezocht: ideeën voor platteland

Het platteland staat de komende jaren voor grote veranderingen. Voortdurende vergrijzing en een als gevolg krimpende bevolking maken…

Het College van Rijksadviseurs is deze week begonnen met de prijsvraag Brood en Spelen, bedoeld om nieuwe ideeën op te doen voor de ontwikkeling van het platteland. Het platteland komt steeds meer in de belangstelling te staan, onder meer na recente opmerkingen van architect 

Rem Koolhaas dat de afgelopen jaren te veel aandacht uitging naar de ontwikkeling van steden en te weinig naar die van het buitengebied. Platform31 belegde onlangs al een bijeenkomst om de samenwerking tussen grote steden en plattelandsgemeenten een impuls te geven.

Grote veranderingen
Het platteland staat de komende jaren voor grote veranderingen. Voortdurende vergrijzing en een als gevolg krimpende bevolking maken investeringen noodzakelijk in de leefbaarheid. Ook zijn er veel oudere boeren die problemen ondervinden bij de zoektocht naar een geschikte opvolger voor hun bedrijf. Veel stallen en schuren komen leeg te staan. Daartegenover staat dat het platteland de plek bij uitstek zal gaan worden waar de energietransitie vorm moet krijgen.

Met de prijsvraag hoopt het college de creativiteit van ontwerpers te kunnen verbinden aan het 'pragmatisme van grondeigenaren, ondernemers en initiatief nemers'. Uit alle inzendingen zal de jury maximaal zestien teams uitkiezen die elk met 25.000 euro worden beloond om hun plan in een tweede ronde verder uit te werken, ondersteund door de Universiteit Wageningen, het Kadaster, de waterschappen, provincies en gemeenten. Meer informatie is te vinden via: www.prijsvraagbroodenspelen.nl.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

dick venhuis

O o Den Haag
denk toch bijna? hieruit te lezen dat de vooroordelen al weer op de loer liggen alvorens men op zoek gaat naar ideeën.
Zet inderdaad daar alle windmolens maar neer, is het platteland ook zn karakter en schoonheid kwijt en dus ten dode opgeschreven.

Op 23 februari 2018, 09:28
henk

Ik woon op het platteland en heb de laatste 10 jaar veel zien veranderen:


veel windmolens


veel mega stroom masten ( oa Dinxperlo, Doetinchem)


megastallen


slechte treinverbindingen


sluiten van veel scholen en zorginstellingen


wegtrekkende jongeren


Dit is Haags beleid en nu gaan we een spelletje doen..... schande. Degene die dit heeft verzonnen moeten ze voor straf in een werkkamp stoppen (op het platteland)

Op 23 februari 2018, 14:21

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in