Overslaan en naar de inhoud gaan

Leidsche Rijn krijgt toch kerkgebouw

De gemeente Utrecht heeft een alternatieve locatie gevonden voor de twee kerken. Eerder kon er alleen een Islamitisch centrum komen.

Twee kerken in de Utrechtse nieuwbouwwijk Leidsche Rijn kunnen toch een nieuw, gezamenlijk kerkgebouw bouwen. Eerder dit jaar konden de Nederlands- en vrijgemaakt-gereformeerden door een fout in hun bouwplannen niet terecht op de aan hen toegezegde bouwkavel.

Alternatieve locatie
De gemeente Utrecht heeft nu een alternatieve locatie gevonden voor de twee kerken. Dat meldde de gemeente maandag. Wethouder Gilbert Isabella beloofde in juni op zoek te gaan naar een andere locatie, nadat er veel ophef was ontstaan over het ontzeggen van de bouwkavel. De fout in de bouwplannen was bij de gemeente aangekaart door een islamitisch gebedscentrum, dat daardoor zelf aanspraak kon maken op de bouwkavel.

Juridische stappen
De twee kerken dreigden met juridische stappen, maar werden uiteindelijk gerustgesteld door het excuus van de wethouder. Naar verwachting zullen ze in het najaar 2013 beginnen met de bouw van het kerkgebouw, aan de rand van het Máximapark. De kerken zijn opgelucht en dankbaar, zo lieten ze in een reactie weten.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in