Overslaan en naar de inhoud gaan

Eindhoven schiet PSV te hulp

Eindhoven leent 48 miljoen euro om PSV te helpen. Met het geld koopt de gemeente de grond onder het PSV-stadion en onder trainingscomplex…

Veertig jaar

SP-raadslid Bianca van Kaathoven heeft dat woensdagochtend bevestigd naar aanleiding van diverse mediaberichten. De gemeenteraad is dinsdagmiddag vertrouwelijk ingelicht over het voorstel. Het contract met PSV voor het gebruik van de grond loopt veertig jaar.

 

Geen lucratieven Champions League

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Omdat de gemeente zelf 2,1 miljoen euro per jaar aan rentelasten kwijt is, levert de transactie de gemeente nauwelijks of geen geld op, reageerde de SP woensdag meteen kritisch. De partij zal niet instemmen met het plan, kondigde Van Kaathoven aan. PSV leed in het seizoen 2009-2010 17,5 miljoen euro verlies en kan door de derde plek in de eindstand van eredivisie ook volgend jaar niet rekenen op inkomsten uit de lucratieve Champions League.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 6

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Pierre

Als ik het goed begrijp is de SP in Eindhoven er niet om burgers, verenigingen of bedrijven te helpen. Alleen als er geld verdiend kan worden zijn ze erbij.
Je zou ook kunnen zeggen dat PSV veel betekent voor de gemeente Eindhoven en dat het mooi is dat de gemeente een dergelijke vereniging kan steunen zonder dat het (veel) geld kost.

Op 25 mei 2011, 11:34
criticus

Tja, deze constructies kennen we, over een jaar of 10 hefet PSV ene betaalachterstand en wordt het kwijtgescholden...
Hoezo kost dit geen geld?

Op 25 mei 2011, 12:54
Janssen

Dit is nu professioneel voetbal. Het kan alleen nog maar bestaan dankzij grootschalige subsidiering.
Zolang marktwerking gefrustreerd wordt, door overheidsingrepen zal er geen gezond financieel beleid gevoerd worden door de clubs. Waarom zouden ze:
Dit is de kern van het financiele beield van betaald voetbal: het is onze club, maar jullie probleem.
De komende jaren moet bezuinigd worden, dan is deze onzin ook voorbij.

Op 25 mei 2011, 13:12
m.k.

Ben benieuwd welk deel van de 48 miljoen naar salarissen van miljonairs gaat.
Verder sluit ik me aan bij Hart

Op 25 mei 2011, 13:31
Willem

Jammer dat PSV op deze manier gered wordt. Had ze lekker nog een paar jaar in de marge laten rommelen om ze daarna failliet te verklaren. Gewoon weer terug naar de amateurs. Was de rest van Nederland af geweest van die zo 'gezellige'en 'gemoedelijke' (maar o zo arrogante) club uit het Zuiden des lands.

Op 26 mei 2011, 08:49
Paul

Als het nauwe een tijdelijke overbrugging was, maar dan nog...
Je bent een professionele organisatie of niet-maar goed PSV kan nu ook met de grote clubs mee doen (zie schulden van een bijv. Real Madrid)

Op 26 mei 2011, 09:05

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in