Overslaan en naar de inhoud gaan

CDA wil overheid facturen sneller laten betalen

Het CDA vindt dat de overheid facturen van bedrijven sneller moet betalen. Uit het jaarverslag over de uitgaven van het Rijk bleek dat dat…

Regeringspartij CDA vindt dat de rijksoverheid facturen van bedrijven sneller moet betalen. Uit het financieel jaarverslag over de uitgaven van het Rijk bleek vorige week dat dat nog onvoldoende gebeurt, terwijl het één van de maatregelen was om de economische recessie te bestrijden.

Tandje
‘De betaaltermijn voor de rijksoverheid is weliswaar teruggebracht, maar nog niet naar het beloofde niveau. Hier moet écht een tandje bij’, zei CDA-fractievoorzitter Sybrand van Haersma Buma in het verantwoordingsdebat donderdag.

Dertig dagen
Ministeries betaalden in 2010 een op de vijf facturen niet binnen de zelf gestelde norm van dertig dagen. Het kabinetsdoel is om minimaal 90 procent van de rekeningen op tijd te betalen.

Noodfonds
Het CDA wil de Europese Rekenkamer een rol geven bij het toezicht op het Europese noodfonds voor noodlijdende eurolanden. Van Haersma Buma wil ook dat andere EU-landen leren van de Nederlandse 'gehaktdag' op de derde woensdag in mei. Belangrijk in Europa is een ‘eenduidige verslaglegging en een krachtige en onafhankelijke rekenkamer. Je zou Griekenland ook zo’n Rekenkamer toewensen’, zei Buma.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Rijksuitgaven
Hij vroeg het kabinet zich er voor in te zetten om de verantwoording over de rijksuitgaven in de EU-landen zo veel mogelijk volgens gelijke standaarden te laten verlopen. ‘Zodat we veel beter zien hoe de landen er werkelijk voor staan. Zodat schuldencrises worden voorkomen, in plaats van dat ze moeten worden bestreden’.

Nieuwe bezuinigingen
Van Haersma Buma wilde niks zeggen op vragen van Alexander Pechtold (D66) en Arie Slob (ChristenUnie) over mogelijke nieuwe bezuinigingen bij de ministeries van Onderwijs en Defensie. Pechtold en Slob vonden dat het Van Haersma Buma daarmee onrust liet bestaan onder defensiepersoneel en in de onderwijssector.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 1

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Niek

Als die Buma consequent is, moeten burgers, bedrijven en instellingen, ook voortaan hun belastingen binnen 30 dagen gaan betalen.
Beetje een type die zich populair wil maken bij het bedrijfsleven die Buma, Wedden dat ie over 6 jaar overstapt naar een topfuntie in het bedrijfsleven?

Op 20 mei 2011, 11:27

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in