Verwijsindex al intensief gebruikt
De verwijsindex voor risicojongeren heeft al ruim 10.000 keer een alarmbel doen afgaan.
Bij ruim 10.000 jongeren is tot nu toe een alarmbel afgegaan omdat ze in de problemen dreigden te komen. Dat zei minister André Rouvoet voor Jeugd en Gezin maandag in Utrecht bij de presentatie van een handreiking voor de verwijsindex, een systeem waarmee hulpverleners een waarschuwing krijgen als een van hun klanten ook bij andere instanties bekend is.
Sinds de introductie eind 2007 heeft dit alarmsysteem in 107 gemeenten zijn intrede gedaan. Als de verwijsindex in het hele land werkt, zullen naar verwachting per jaar 200.000 meldingen gedaan worden over problemen waarmee jongeren te kampen hebben. In tienduizend gevallen zullen minstens twee instanties aan de bel trekken, waarop actie ondernomen moet worden.
In de handreiking die maandag werd gepresenteerd staat wanneer hulpverleners een melding kunnen doen. Het kan gaan om een slechte leefomgeving, kindermishandeling, schoolverzuim, criminaliteit en een groot aantal andere risicofactoren. Geen van deze criteria hoeft op zich een reden te zijn voor melding binnen de verwijsindex. Het gaat erom of een jongere in zijn ontwikkeling geschaad dreigt te worden. (ANP)
Plaats als eerste een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.