Overslaan en naar de inhoud gaan

Uitgaven e-overheid stijgen hier

Nederland geeft meer uit aan de elektronische overheid dan vorig jaar, aldus de OESO.

Nederland behoort tot de landen die dit jaar meer uitgeven aan de elektronische overheid dan vorig jaar, als een manier om de efficiëntie te verhogen. Dat concludeert de OESO uit onderzoek naar de gevolgen van de financiële en economische crisis voor ‘e-government’.

Duitsland, Japan, Nederland, Zwitserland en de Verenigde Staten zijn de landen die dit jaar hun e-overheidsbudget hebben verhoogd en de komende jaren een verdere verhoging voorzien. Maar er zijn ook landen die niet hopen te bezuinigen mét, maar óp de e-overheid, zoals Oostenrijk, Hongarije, IJsland en het Verenigd Koninkrijk.

De OESO (Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling), die het onderzoeksrapport presenteerde op de Vijfde Ministeriële EU-conferentie over de e-overheid in Malmö, ziet over de hele linie nog wel een grote kloof tussen de ambities en de resultaten. In een ander rapport constateert de OESO ook dat ondanks de beschikbaarheid van al die prachtige online-diensten in Europa, minder dan de helft van de burgers die daadwerkelijk gebruikt. In Griekenland, Italië en Portugal is het zelfs minder dan 20 procent. (FB)

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in