Advertentie
digitaal / Nieuws

Gratis opensource-onderwijs na kamervragen

Mbo-studenten die worden opgeleid tot ict'er, kunnen waarschijnlijk vanaf volgend schooljaar Linux-onderwijs volgen. Kenniscentrum Loket-ICT is daarover in onderhandeling met softwarebedrijf Novell, zo schrijft Computable.

16 maart 2009

Lesmateriaal
Als de onderhandelingen succesvol afgerond worden, kunnen docenten het lespakket over opensourcesoftware gratis gebruiken. Kenniscentrum Loket MBO-ICT is met softwareleverancier Novell in bespreking over het gebruik van Linux door het middelbaar beroepsonderwijs. Het gaat om het beschikbaar stellen van lesmateriaal, Linux-examens en technische ondersteuning.

 

Kamervragen
Dat heeft het Loket MBO-ICT laten weten. Het bericht komt vlak nadat GroenLinks kamervragen stelde over het gebruik van opensourcesoftware in het onderwijs. Dat zou nu nog te weinig aandacht krijgen. Als de onderhandelingen tussen het kenniscentrum en Novell tot een goed einde komen, kunnen mbo-opleidingen vanaf volgend schooljaar gebruikmaken van het lesprogramma over opensourcebesturingssysteem Linux.

 

Bron: Computabel

 

Plaats als eerste een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Advertentie