Overslaan en naar de inhoud gaan

NOiV ook in zorg en onderwijs

Het programmabureau NOiV gaat zich dit jaar ook richten op de sectoren zorg en onderwijs.

Het programmabureau Nederland Open in Verbinding (NOiV) wil zich dit jaar ook gaan richten op de sectoren zorg en onderwijs, blijkt uit het nieuwe Werkplan 2009 van NOiV.

Het propageren en faciliteren van het gebruik van open standaarden en open-sourcesoftware zal zich niet beperken tot de centrale en decentrale overheid. ‘De sectoren zorg en onderwijs komen aan bod. De uitdaging is om in die grote en complexe domeinen een begin(netje) te voorschijn te trekken’, meldt het werkplan. ‘Daarbij wordt gepoogd bij de voortschrijdende webontwikkelingen (web 3.0) aan te sluiten, waar mogelijk. De inzet van een jeugdreferentiegroep wordt overwogen.’

Het NOiV-programmabureau, dat verwacht dat in 2011 de open koers van de Nederlandse overheid ‘voelbaar’ zal zijn, stelt dat er de komende tijd meer budget nodig is om zijn taken te kunnen uitvoeren. ‘Al in het laatste kwartaal van 2008 is geconstateerd dat met het beschikbare budget het grote takenpakket van het actieplan niet is te realiseren. Dit wordt onder meer veroorzaakt door niet begrote posten voor wél uit te voeren taken zoals de jaarlijkse monitor en door de komst van het NUP, waarvan NOiV deel uitmaakt.’ (FBL)

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in