De gemeenten Harderwijk en Zeewolde gaan intensief samenwerken op het gebied van de gemeentelijke ICT-infrastructuur. Harderwijk neemt op termijn alle ICT over van de gemeente Zeewolde en zal deze als een dienst aan de buurgemeente gaan leveren.
Daartoe hebben beide gemeenten gisteren een intentieverklaring gesloten. ‘De gemeente Zeewolde wil met de samenwerking een kwalitatief hoogwaardige ICT-omgeving neerzetten, waar Harderwijk al meer ervaring mee heeft. Dit is belangrijk om voorbereid te zijn op alle huidige en toekomstige digitale ontwikkelingen waarmee gemeenten te maken krijgen’, aldus de gemeenten. Daarbij willen beide gemeenten door deze samenwerking kosten besparen.
De gemeenten zijn al bezig met de voorbereidingen voor deze samenwerking. Zo is de glasvezelverbinding tussen beide gemeentehuizen al opgeleverd en zijn de IT-medewerkers van Zeewolde in dienst gekomen bij Harderwijk. (MV)
Maak Binnenlands Bestuur uw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe Google-functie bepaalt u nu zelf welke bronnen u als eerste ziet wanneer u zoekt. Zo mist u nooit meer het laatste nieuws van Binnenlands Bestuur.