Overslaan en naar de inhoud gaan

Drie gemeenten, één KCC

Gemeenten moeten een eigen KCC hebben. De drie west-Brabantse gemeenten vinden dat ze daar afzonderlijk te weinig capaciteit voor…

Bergen op Zoom, Etten-Leur en Roosendaal gaan definitief een gezamenlijk klantcontactcentrum (KCC) opzetten. Doorgaans doen gemeenten dat alleen voor zichzelf.

Integraal
Alle gemeenten worden (volgens het implementatieplan NUP) geacht eind 2014 een KCC paraat te hebben van waaruit vragen van burgers van allerlei aard zonder doorverbinden kunnen worden beantwoord, ongeacht het kanaal waarlangs die vragen binnenkomen: telefoon, internet, post of balie. De drie west-Brabantse gemeenten vinden dat ze daar afzonderlijk te weinig capaciteit voor beschikbaar hebben.

2013
Het nieuwe KCC, waarvoor de gemeenten inmiddels hebben getekend, moet over een jaar de telefonische en elektronische dienstverlening voor elkaar hebben. Over twee jaar moet het gehele KCC operationeel zijn, inclusief de kanalen post en balie. Integratie met de 'backoffice' en met zogeheten zaaksystemen (waarin dossiers rond bijvoorbeeld vragen, vergunningen en bezwaren worden bijgehouden) is een belangrijk onderdeel van de invoering van een KCC.

Kosten
De kosten van het KCC zijn eerder al geschat op 1,8 miljoen euro. Eventueel kunnen andere gemeenten in West-Brabant, zoals Woensdrecht, Moerdijk en Halderberge, ook nog aanhaken.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

herman

laten we hopen dat meer gemeenten een eigen PGB gaan invoeren die goedkoper is dan in natura. met een PGB kun je de kosten beperken door alleen de uren te betalen dat je ze nodig hebt met uitzondering begeleiding met vervoer op AWBZ advies.

Op 16 januari 2012, 15:09
Marijke

Gefeliciteerd met de besluitvorming. Ik hoop dat veel gemeenten volgen. Het kan een beter perspectief voor medewerkers bieden, kosten besparen en een betere bereikbaarheid voor inwoners garanderen.

Op 16 januari 2012, 15:57

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in