Overslaan en naar de inhoud gaan

Ambtenaren wateren waterloos

Omdat geen drinkwater meer wordt gebruikt voor het doorspoelen en het afvalwater niet meer hoeft te worden behandeld, bespaart de gemeente…

Rotterdam wil in 2050 een duurzame en klimaatneutrale stad zij en de gemeente wil daarin zelf het goede voorbeeld geven. Duurzaamheid staat in de havenstad voorop en daarom mogen mannelijke ambtenaren binnenkort ‘waterloos wateren’. Maar liefst 231 urinoirs in vijftig eigen panden van de gemeente worden vervangen door een waterloze variant, met filters.

Omdat geen drinkwater meer wordt gebruikt voor het doorspoelen en het afvalwater niet meer hoeft te worden behandeld, bespaart de gemeente hiermee maar liefst 400 ton CO2 per jaar. Volgens het college is de financiële besparing door verminderd waterverbruik bijna gelijk aan de kosten van aanschaf, het onderhoud en de schoonmaak van de waterloze urinoirs en dus kostendekkend.

Bij het natuurlijke vervangingsmoment of bij een renovatie, maar toch zeker binnen een periode van drie jaar, zal de gemeente de waterloze urinoirs gaan plaatsen in eigen gemeentelijke panden.

Het verzoek om te onderzoeken wat overstappen op waterloos wateren aan besparing zou kunnen opleveren, zowel in waterverbruik als in CO2, kwam van de fractie van de ChristenUnie/SGP. Begin november vorig jaar dienden zij een motie in die het college hiertoe opriep.

Daarin wees de fractie erop dat de politie in Rotterdam al waterloos watert en Concernhuisvesting in de begroting had aangegeven kostenbewust, duurzaam en circulair te willen werken. De motie kreeg steun van zes andere fracties en was daarmee aangenomen. Kennelijk hechten Leefbaar Rotterdam, de PVV en 50PLUS meer aan het doorspoelen van ambtelijke urine met water. Zij stemden alle drie tegen.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 4

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Waterman

Terwijl die drie partijen toch de grootste zeikers zijn!

Op 21 februari 2020, 09:14
Bernard

Leefbaar is anders een prima partij waarvan de verkiezingsoverwinning is gestolen door een Frankenstein achtig ratjetoe van partijen, met een sinistere rol van Pechtold achter de schermen.

Op 21 februari 2020, 10:27
Mark

En de vrouwen dan? Ik voel hier enige wijze van onderscheid maken tussen. En dat mag natuurlijk zeker in Rotterdam niet

Op 24 februari 2020, 10:28
Peter

Ik zou graag wel eens willen, dat de reacties bedoeld zijn als reactie op een bericht en niet, zoals de geachte "heren" Waterman en Ben doen: zeuren over politieke partijen.
Ik hoop dat de moderator hier wat meer erg in krijgt en voornoemde "reacties" dan verwijdert. Dan krijgen wij hier geen vuilspuiterij meer te lezen!

Op 24 februari 2020, 14:14

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in