Overslaan en naar de inhoud gaan

Eenmalige uitkering Enschede voor medewerkers SW-bedrijf

Met een solo-actie steunt Enschede medewerkers van het plaatselijke SW-bedrijf. De gemeente wacht niet langer tot de VNG over de brug komt.

Geld - biljet van 100 euro
− Shutterstock

Werknemers die vallen onder de cao voor de Sociale Werkvoorziening en de cao Aan de Slag eenmalig een bedrag van 100 euro van de gemeente Enschede ontvangen. Dit ter compensatie voor gestegen kosten door inflatie en de hoge energieprijzen.

Netto bedrag

Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten dat alle medewerkers bij DCW – het sociaal ontwikkelbedrijf van de gemeente –  en de gedetacheerde medewerkers die onder de genoemde cao’s vallen nog deze maand het netto bedrag op hun rekeningnummer krijgen bijgeschreven. Alle medewerkers ontvangen hetzelfde bedrag, ongeacht de omvang van het dienstverband.

Haast maken

Landelijk zijn er nog steeds geen cao-afspraken gemaakt over een extra ondersteuning met oog op de gestegen kosten van levensonderhoud voor deze medewerkers. ‘Omdat we verwachten dat in de nog doorlopende cao’s dit niet snel gaat veranderen, hebben we besloten om zelf in actie te komen. Met deze stap ondersteunen we deze medewerkers direct én roepen we tegelijk de cao-onderhandelaars op om haast te maken’, zegt de Enschedese wethouder Arjan Kampman. ‘Mocht er uiteindelijk geen of een heel beperkte landelijke maatregels komen, dan beoordelen we of we nog iets extra’s moeten en kunnen doen.’

Gemeenteambtenaren

Gemeenteambtenaren kregen eind vorig jaar een eenmalige uitkering als compensatie voor de gestegen inflatie. Afhankelijk van het inkomen, bedroeg deze 375 of 750 euro. Bestuurder Rob Kolner van de sociale werkbedrijven zei eerder al maandenlang van de VNG te horen dat er geen geld is voor compensatie in hun sector. ‘Het geld is er dus wel, maar de VNG meet bewust met twee maten en laat deze werknemers in de kou staan. Terwijl zij al rond het minimum verdienen en de dagelijkse boodschappen nauwelijks meer kunnen betalen’, aldus Kolner.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in