Advertentie

Ruim 100 onderwijsbestuurders boven Balkenendenorm

In het onderwijs werken 110 mensen die meer dan de balkenendenorm (181.000 euro) verdienen. In de helft van de gevallen gaat het om bestuurders. Dat staat in het jaarverslag van de Onderwijsinspectie dat woensdag openbaar is gemaakt. Vorig schooljaar telde de inspectie nog 130 grootverdieners.

21 april 2010
Regels niet duidelijk
De waakhond wil meer helderheid over de salarissen, vooral gezien de maatschappelijke en politieke aandacht die er is voor topinkomens. 'De huidige regelgeving voor het belonen van bestuurders is niet duidelijk genoeg en daardoor voor de inspectie moeilijk handhaafbaar', aldus het rapport. Volgens de organisatie overschrijden de bestuurders met het riante inkomen in veel gevallen de beloningsrichtlijn van de eigen sector.

Reacties: 3

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Michiel Jonker / ambtenaar bij een decentrale overheid
Wat willen deze onderwijsbestuurders ons leren?
frans / ambtenaar
Pechtold wil juist nóg meer geld naar onderwijs.
Dirk
Werkelijk belachelijk. Deze bestuursfuncties moeten worden afgeschaft en het geld moet worden ingezet om - voor de verandering - goede leraren in dienst te nemen.
Advertentie