Overslaan en naar de inhoud gaan

Veiligheidsscan voor woningen burgemeesters

Er wordt een landelijke veiligheidsscan ingevoerd voor woningen van burgemeesters. Dat heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken besloten…

Er wordt een landelijke veiligheidsscan ingevoerd voor woningen van burgemeesters. Dat heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken besloten nu burgemeesters vaak doelwit zijn van agressie en bedreiging, meldt de Volkskrant.

Preventief

In de regeling waarin de rechtspositie van de burgemeester is geregeld wordt voortaan vastgelegd dat diens woning en de directe omgeving op veiligheid wordt gecontroleerd. Dat gebeurt preventief en niet, zoals nu het geval is, wanneer een burgemeester daadwerkelijk te maken heeft gekregen met bedreiging.

Basale adviezen

De veiligheidsscan wordt uitgevoerd door het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (CCV). ‘Het gaat om heel basale adviezen', zegt CCV-directeur Patrick van den Brink, zelf oud-burgemeester van IJsselstein. ‘Over de kwaliteit van de sloten, de ramen, de aanwezigheid van een alarminstallatie en het doorschakelen daarvan.'

Stadhuis Haarlem

Ook het stadhuis van Haarlem wordt beveiligd sinds burgemeester Jos Wienen wordt bedreigd en moest onderduiken. De beveiliging van het stadhuis wordt nu op last van het openbaar ministerie nog verder opgevoerd. De aangescherpte maatregelen zijn in een brief van het griffiebureau ter kennis gebracht aan de gemeenteraad. Met ingang van donderdag is ook de personeelsingang aan de Jacobijnestraat gesloten. Voorheen kon het personeel daar ondanks bewaking nog wel naar binnen. De fietsenstalling voor het personeel mag evenmin meer worden gebruikt.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Toegangssysteem

De vergaderzalen en fractiekamers waren tot donderdag vrij toegankelijk, maar hebben inmiddels een toegangssysteem gekregen. Het is nog onduidelijk wat de gevolgen zijn voor de openbare raadsvergadering van donderdagavond.

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

J.de Niet

Hoewel ik deze reactie wel snap, vind ik het toch ook wel weer de omgekeerde wereld. Beter is om degenen die het in hun hoofd halen om bestuurders, ambtenaren, politie en hulpverleners, aan te vallen op te pakken en nooit meer los te laten. De criminele invloed op het openbare leven is te groot geworden. We zijn heel dicht bij de fase waarin de USA en Italie kenterde van het wegkijken naar optreden. Dat was toen aanslagen plaatsvonden op instituten (kerken) en boegbeelden (OvJ en burgemeesters) waarbij ook burgerslachtoffers vielen. Er is door een mislukt drugsbeleid een nieuwe maffia ontstaan en van de individuele burger kun je niet meer verlangen dat die deze figuren er op aanspreekt. De overheid is aan zet en zal dit met minstens zo veel vuurkracht moeten doen als waar de criminaliteit momenteel over beschikt.

Op 19 oktober 2018, 10:43
H. Wiersma

@J. de Niet.
Helemaal eens. Overigens hoe zit het eigenlijk met de veiligheidsscan voor de woningen van al die bedreigde ambtenaren? Er moet eindelijk een stop komen op slecht criminaliteitsbeleid.

Op 19 oktober 2018, 11:29

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in