Overslaan en naar de inhoud gaan

Van Zanen maakt zich zorgen over nieuwe blokkade A12

Volgens de Haagse burgemeester treden klimaatactivisten het demonstratierecht met de voeten.

De politie trad zondag op tegen klimaatactivisten die zich voor de tweede dag op rij op het wegdek van de A12 begeven om te demonstreren…
De politie trad zondag op tegen klimaatactivisten die zich voor de tweede dag op rij op het wegdek van de A12 begeven om te demonstreren… − ANP

Burgemeester van Den Haag Jan van Zanen maakt zich grote zorgen over de blokkades van de A12 in Den Haag die voor de komende werkdagen zijn aangekondigd. Dat zegt hij zondag in een verklaring na afloop van de meest recente blokkade van de A12 door klimaatactivisten.

De gemeente hield dit weekend een liveblog bij, waarop het statement staat.

Het was zondag de tweede dag op rij dat de snelweg werd geblokkeerd. Maandag zou rond het middaguur opnieuw een poging worden gedaan. Extinction Rebellion heeft aangekondigd vanaf afgelopen zaterdag elke dag rond het middaguur het stuk snelweg te gaan blokkeren. De actievoerders eisen dat de overheid subsidies aan de fossiele industrie direct stopzet. Het gaat volgens de demonstranten om alle financiële regelingen die gebruik van fossiele brandstoffen bevoordelen.

Het demonstratierecht

Klimaatactivisten blokkeerden de A12 in Den Haag al vaker. Zondag was de negende keer, geeft Van Zanen aan. 'Een kleine groep actievoerders betrad rond het middaguur de Boslaan nabij het Malieveld. Dankzij het uitermate professionele optreden van de politie is deze blokkade snel verholpen en zijn de actievoerders aangehouden. Omstreeks 13.30 uur was deze belangrijke verkeersader voor de bewoners in Den Haag weer ontruimd.'

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Volgens Van Zanen is met deze negende 'ontwrichtende' blokkade het demonstratierecht wederom met voeten getreden. 'Ik ga niet over de doelen die men nastreeft, maar maak mij grote zorgen over de ontwrichtende acties die voor de komende werkdagen zijn aangekondigd.'

De burgemeester geeft aan dat maandag vele tienduizenden mensen langs deze belangrijke toegangsroute gewoon weer naar hun werk moeten. 'Ik zal mij ook de komende dagen blijven inzetten, om de ontwrichting van de stad tegen te gaan.'

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 5

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Nico Bos

Het is goed dat er zoveel ophef over gemaakt wordt want die betogers hebben wel een punt hier. We betalen als burgers ons blauw aan energiebelasting om daaruit grote bedrijven korting te geven over hun gebruik: gelijke monniken, gelijke kappen en snel afbouwen die discutabele "energiesubsidies" van EZ.

Op 10 september 2023, 22:22
Bert Bakker

En aan wie denk je dat die kosten worden doorberekend dan. Tsjonge.

Op 11 september 2023, 00:07
Bert Bakker

Pardon dat weet je natuurlijk eigenlijk wel dus dit was overbodig.

Op 11 september 2023, 00:08
Bert Bakker

En belasting komt niets ten goede behalve de aflossing op de rente van de staatsschuld en in ons geval de laatste jaren ook een beetje van geleende bedrag. Een beetje. Alle uitgaven van de overheid zijn nieuw geleend geld.

Op 11 september 2023, 00:10
Hielco Wiersma

Hoogste tijd om een einde te maken aan het bestuurlijk en justitieel pamperen van demonstranten. Demonstreren is een goed recht, maar wel binnen wettelijke grenzen. Als deze worden overschreden behoort de rekening bij de overtreders te worden gelegd. Te denken valt aan het in rekening brengen van meer dan gebruikelijk inzetten van personeel en politie (inclusief apparatuur), het schoonmaken van wegen en viaducten e.d.

Op 12 september 2023, 16:47

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

ad comes here

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in