Als de verkiezingen voor de Provinciale Staten in 2015 worden gecombineerd met die voor de waterschappen, moeten de stemmen voor die waterschappen maar een dagje later worden geteld, vindt de Kiesraad.
'Tel stemmen voor waterschap dagje later'
Bij de gecombineerde verkiezingen voor de Provinciale Staten en de waterschappen in 2015 moeten de stemmen voor de waterschappen maar een…
Verantwoordelijkheid blijft
Dat tellen een dag later kan dan ook beter op de waterschapskantoren plaatshebben, in plaats van in de stembureaus. "Dit zet minder druk op de stembureaus en laat de verantwoordelijkheid voor de vaststelling van de uitslag van de waterschapsverkiezingen bij de waterschappen."
Beperkt willekeurig
De Kiesraad ziet ook nogal wat problemen in het stemmen op een willekeurig stembureau, zoals tegenwoordig gebruik is. "Dat wordt lastig in gemeenten die in meer dan één waterschapsgebied liggen." De Kiesraad stelt daarom voor om in gemeenten die drie waterschapsgebieden bestrijken, het kiezen in een willekeurig stembureau te beperken.
Kieswet goed idee
Waterschapsverkiezingen worden nu nog in de waterschapswetgeving geregeld, maar komen straks onder de Kieswet te vallen. Dat vindt de Kiesraad op zich wel een goed idee, aldus de Kiesraad in het woensdag uitgebrachte advies.
Waterschapsverkiezingen worden nu nog in de waterschapswetgeving geregeld, maar komen straks onder de Kieswet te vallen. Dat vindt de Kiesraad op zich wel een goed idee, aldus de Kiesraad in het woensdag uitgebrachte advies.
.
Reacties: 1
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Dit kan echt niet. Stemmen moet zo eenvoudig mogelijk zijn. Anders gaan alleen zeer gezagsgetrouwe calvinisten stemmen (CDA, SGP, CU). Je ziet nu al dat de Eerste Kamer geen weergave meer is van de politieke gezinten van burgers.