Urgentie
In juni stelde Spaans namens woningzoekenden en bewoners vragen over de gronden van de urgentie- en voorrangspositie van de beachvolleyballers. Zij zien een scheve situatie. ‘Een echtpaar vertelde mij dat ze al vier jaar ingeschreven zijn bij woonnet en nog steeds geen woning hebben. En dan worden er nu vijftien uitgedeeld aan beachvolleyballers. Ook woningbezitters spreken mij erop aan. Via welk woningtoewijzingsysteem worden deze woningen onttrokken? En welke urgentie ligt daarop?’
Overeenkomst
Volgens de gemeente Den Haag is er een overeenkomst tussen woningcorporatie Vestia Den Haag Scheveningen, volleybalbond Nevobo (NTC Beachvolleybal) en Den Haag Marketing gesloten om een beperkt aantal woningen aan jonge beachvolleyballers ter beschikking te stellen. Zij zitten in een voor-olympisch programma en zouden de woningen weer moeten verlaten nadat dit programma voorbij is. Den Haag wil hiermee het imago van Scheveningen als strand- en zeesportlocatie versterken. In het dorp is zowel een beachstadion als en trainingsfaciliteit voor beachvolleybal.
Leefbaarheid
Verder denkt de gemeente dat de beachvolleyballers een betere binding met de buurt krijgen door er te wonen en als tegenprestatie clinics voor de buurt organiseren. Dat zou ook de sociale samenhang en leefbaarheid in de buurt bevorderen. Dit was een belangrijke voorwaarde voor Vestia om de woningen beschikbaar te stellen. Het zou gaan om kleine 1- of 2-kamerwoningen en in totaal maximaal 15 verhuringen. De woningen zouden moeilijker te verhuren zijn en een hoge mutatiegraad hebben. De verdringing van andere woningzoekenden zou verwaarloosbaar zijn. Als er toch problemen zijn dan zal de gemeente de corporatie aanspreken.
Vaag
Spaans noemt de antwoorden “weinig zeggend”. ‘Ook gezien de eerdere reacties van bewoners klopt het niet. De kleinere woningen zijn best goedkoop en daarom gewild. Als deze moeilijk verhuurbaar zijn, betekent dat dat mensen in de rij staan voor de woning. Je mag best afwijken van het woningtoewijzingsysteem, maar dan moet je wel een plausibel verhaal hebben. Dit is vaag en kun je niet aan bewoners verkopen. We zijn dan ook niet tevreden en komen er volgende week op terug.’
Haagse onvrede over dubieuze woningtoewijzing
‘Dit is niet aan bewoners en woningzoekenden te verkopen’, zegt fractievoorzitter Jaap Spaans van de Politieke Partij Scheveningen…
Vaag
Spaans noemt de antwoorden “weinig zeggend”. ‘Ook gezien de eerdere reacties van bewoners klopt het niet. De kleinere woningen zijn best goedkoop en daarom gewild. Als deze moeilijk verhuurbaar zijn, betekent dat dat mensen in de rij staan voor de woning. Je mag best afwijken van het woningtoewijzingsysteem, maar dan moet je wel een plausibel verhaal hebben. Dit is vaag en kun je niet aan bewoners verkopen. We zijn dan ook niet tevreden en komen er volgende week op terug.’
Spaans noemt de antwoorden “weinig zeggend”. ‘Ook gezien de eerdere reacties van bewoners klopt het niet. De kleinere woningen zijn best goedkoop en daarom gewild. Als deze moeilijk verhuurbaar zijn, betekent dat dat mensen in de rij staan voor de woning. Je mag best afwijken van het woningtoewijzingsysteem, maar dan moet je wel een plausibel verhaal hebben. Dit is vaag en kun je niet aan bewoners verkopen. We zijn dan ook niet tevreden en komen er volgende week op terug.’
Reacties: 10
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Moeten en kunnen de beachvolleyballers het imago van Scheveningen als strand- en zeesportlocatie opvijzelen? Wordt hier een socialistisch model in de praktijk gebracht? Het lijkt erop dat ons mooi land steeds meer in de richting van Cuba drijft.
Bestuurders maken het zich gewoonweg onnodig moeilijk met allerlei kulverhalen om te proberen iets kroms recht te praten. Ben gewoon duidelijk. Wij hebben ervoor gekozen om dit of dat te doen. We zijn ons ervan bewust dat dit voor een aantal moeilijk te verkroppen is, het zij eenvoudigweg zo. Beter duidelijkheid dan een kulverhaal. Dat moet een communicatieafdeling de bestuurder toch wel duidelijk kunnen maken?!?!?!?!?! of zetten ze de bestuurder met opzet voor schut en voor het blok! Er zijn nu eenmaal soms impopulaire besluiten te nemen voor de grotere gedachte, MAAR! wanneer het niet het resultaat oplevert wat hiermee wordt beoogd, moet je ook afrekenbaar zijn!
Wellicht eens over een goede communicatie nadenken!
Verwoordt duidelijk de zeven gouden W's!
De reactie van de gemeente Den Haag is klip en klaar en zeer helder. Je kunt het er echter wel mee oneens zijn. Wellicht dat dit door elkaar wordt gehaald.
Is er eindelijk een een gemeente die voor de ontwikkeling van de topsport daadwerkelijk iets doet, en dan krijg je dit! Uiteraard heb je er altijd azijnpissers bij in dit land, maar ik vind het een zeer toe te juichen ontwikkleing, dat een gemeente en vastgoedbeheerder op deze manier jonge topsporters ondersteunen: Chapeau!
Steeds meer groepen woningzoekenden krijgen een voorrangsbehandeling. Jongeren moeten daardoor vaak tot 7 jaar wachten. Schandalig!
@heerkens. Wanneer de toewijzing woningzoekenden in de kou laat staan lijkt het mij niet te rijmen dat een stelletje beachvolleyballers in opleiding zomaar een woning krijgen. Hoezo imagoverbetering? Niemand, uitgezonderd een man of honderd in nederland, heeft hier interesse in! En hoeveel woningzoekenden zijn er in denhaag? juist!
Hoe komt het eigenlijk dat deze woningen leeg stonden? Ik neem aan dat er geen mensen noodgedwongen moesten vertrekken. Misschien zijn sommige woningen toch lastig te verhuren, huurders worden nl ook steeds kritischer. Ben het met Heerkes eens dat het mooi is dat een gemeente ook daadwerkelijk eens iets doet voor toptalenten. Als andere gemeenten nu eens stoppen met het financieren van voetbal met subsidies en politieinzet en meer van die dingen, dan zouden ze dat geld voor woningbouw kunnen reserveren. Haal eens een stadion weg, dan heb je opeens een hoop ruimte voor woningen!
Wat heeft voetbal hier nou mee te maken. Niemand is geinteresserd in beachvolleybal, het gaat om het principe dat je een woning krijgt toegewezen waar, zie artikel, mensen al vier jaar op wachten. Wanneer ze niet te verhuren zijn hoor je mij niet. fin.
Sorry Jack, ik wilde alleen maar aangeven dat het hier om een zeer verwaarloosbaar aantal gaat. Ook wanneer de gemeente dit niet had gedaan, hadden die mensen nog geen woning (immers al 4 jaar niet). En de verhuurder geeft aan dat deze woningen moeilijk te verhuren zijn en dat mensen er maar erg kort blijven (hoge mutatiegraad). Ik begrijp dat de woningnood groot is, maar ik heb niet de illusie dat dit de mensen op de wachtlijst veel tijd zal schelen in hun woningtoewijzing. Gelukkig is Jan het met me eens: deze jonge beachvolleyballers hoeven tenminste geen 7 jaar te wachten, dan is de helft van hun carriere nl al voorbij. Zo gaat dat in topsport. Fin ici.
Heerlijk dat topsport wordt ondersteund, maar waarom vissen in een woningbouwvoorraad waar al in gevist wordt? Starters, ouderen, mensen met laag loon en niet te vergeten sociaal maatschappelijke organisaties die ook bij de huidige 30% sociale nieuwbouw al voorrang krijgen op woningzoekenden! Die zijn allemaal bezig met goekope woningen! De hoge mutatiegraad welke vestia opgeeft heeft ook zijn oorzaak! Feit is dat de vraag groot is naar goedkopere woningen en dat nu sporters woningen krijgen die uit een toewijzingssysteem gehaald worden! Bouw voor de sporters leegstaande kantoorgebouwen om tot topsportwoningen of zo! Dit heeft niets met communicatie te maken maar met de wens van bestuurders ( in dit geval Norder en Vestia) om op een zo goedkoop mogelijke manier goede sier te maken!
Maar men vergeet dat op Scheveningen een afwijkend beeld is dan wat betreft de haagse woningbouwbehoefte/doorstroming enz. enz.! Op scheveningen is de verhuisgraad laag, zijn rijenlange wachtlijsten en spant de sociale woningbouwzoekende de kroon! De andere groepen ( middeninkomes enz.) spelen ook mee, maar de starters en ouderen vormen de hoofdmoot! En als je zegt dat starters voor een hoge mutatiegraad verandwoordelijk zijn ach!! maar goed! De woningzoekende moet zijn plaats kennen voor topsport! Want dat gaat voor!!