Overslaan en naar de inhoud gaan

Gemeenteraad laat Vreeman vallen

Het politieke lot van de Tilburgse Pvda-burgemeester Ruud Vreeman hangt aan een zijden draadje. Woensdagavond zegde een meerderheid van 24…

Midi Theater
Vreeman kwam in opspraak omdat hij de gemeenteraad niet direct op de hoogte stelde van de overschrijding van het bouwbudget van het Tilburgse Midi Theater. Tilburg trok in 2007 7,5 miljoen euro uit voor de verbouwing van het gebouw. Voor de exploitatie sloot de gemeente een overeenkomst met het bedrijf van acteur en ondernemer Arijan van Bavel, ofwel Adje uit de tv-show van Paul de Leeuw. Later bleek de verbouwing 1,9 miljoen euro duurder uit te vallen. Vreeman was op de hoogte van de budgettaire problemen, maar liet het na om de raad te informeren.

Corruptie
De burgemeester verdedigde die beslissing woensdagavond in een emotioneel betoog door te schermen met de aanwijzingen van corruptie van raadslid Hans Smolders, tijdens de voorbereidingen op de bouw van een groot winkelcentrum. Het raadslid beschuldigde de burgemeester er op zijn beurt van gunsten van de projectontwikkelaar te hebben aangenomen.

De burgemeester verdedigde die beslissing woensdagavond in een emotioneel betoog door te schermen met de aanwijzingen van corruptie van raadslid Hans Smolders, tijdens de voorbereidingen op de bouw van een groot winkelcentrum. Het raadslid beschuldigde de burgemeester er op zijn beurt van gunsten van de projectontwikkelaar te hebben aangenomen.



Stad bewaken

Vreeman legde uit dat hij helemaal alleen voor het dilemma kwam te staan om de raad te informeren en anderzijds zijn plicht om de integriteit en bestuurbaarheid van de stad te bewaken. 'Ik realiseerde me dat corruptie het beste gedijt in instabiele politieke verhoudingen. Een onbestuurbare stad met een integriteitsprobleem was een schrikbeeld voor me.'

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

 

Commissaris van de Koningin
Hoewel de raad het verweer van de burgervader naast zich neerlegde, hoopt Vreeman een gewilliger oor te vinden bij commissaris van de Koningin Wim van de Donk. De burgemeester verwacht dat Van de Donk zijn verweer over de instabiele politieke verhoudingen en mogelijke corruptie in de Tilburgse gemeenteraad zal laten meewegen bij het maken van een beslissing over zijn positie. 

Aanbeveling ontslag
De raad kan Vreeman niet zelf uit zijn functie ontheffen, maar moet middels tussenkomst van de commissaris van de Koningin een aanbeveling tot ontslag aan de minister van Binnenlandse Zaken sturen. Dat moet na twee weken en binnen drie maanden gebeuren nadat de gemeenteraad heeft verklaard dat er een onwerkbare situatie is ontstaan, staat in artikel 61 van de gemeentewet.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 9

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

W.Wilkens

Terecht een motie van afkeuring!
Het smoesje deugde wel, maar het praatje niet.
Ik snap alleen niet wat de CdK er steeds bij moet. Als iemand, direct gekozen of benoemd, het vertrouwen verliest van een politiek gremium, dan dient hij zijn ontslag in.
Dat hij vervolgens de CdK om een postzegel verzoekt voor zijn ontslagbrief is dan nog wel begrijpelijk, maar zich beraden op zijn positie is dan niet meer aan de orde.

Op 22 oktober 2009, 08:59
S.P. Ekkie

Weer een PvdA coryfee die door de mand is gevallen. het lijklt erop dat het einde der tijden voor die partij is aangebroken. Zouden ze daar nog steeds niet snappen dat kiezersverraad tot hun val leidt?

Op 22 oktober 2009, 09:07
Dirk-Jan

Komop Vreeman gewoon wegwezen. Je hebt onze gemeenteraad niet serieus genomen door hem niet te informeren over essentiële zaken. Een doodzonde met als gevolg een vertrouwensbreuk en een onwerkbare situatie. Niks smoezen met de CdK, wees een kerel en dien zelf je ontslag in. Neem een voorbeeld aan Borghout!!!!

Op 22 oktober 2009, 09:55
Jan

Dat hij PvdA-er is is maar toeval. Denk eens aan al die VVD-ers die een kwalijke rol bij DSB hebben gespeeld. Of aan de VVD Commissaris der Koningin van Gelderland en diens subsidiepraktijken. En om een voorbeeld te nemen aan de Groen-Links CdK Borghouts lijkt mij een een verkeerde aanbeveling. Die is feitelijk gewoon weggestuurd na zijn jarenlang regentesk gedrag. Nee, het gaat gewoon om de instelling van een bestuurder.

Op 22 oktober 2009, 10:11
piet brontsema

hoogmoed Vreeman en je schaadt hiermee onze partij. Veel (ex )vakbonders hebben last van deze eigenschap. Het is niet voor niets dat een partij als de SP dit het eerst herkend. Zij kennen dit maar al te goed vanuit de eigen partij.

Op 22 oktober 2009, 10:17
S.Tuin

Ik vond het beschamend de wijze waarop de thans nog burmeester van Tilburg meende zich te moeten verweren. Hij meent dus werkelijk dat hij de wet kan buigen indien het hem uitkomt. Het begint inderdaad een cultuur te worden bij "bobo's" om, indien zij betrapt worden op fouten, de schuld aan een ander te geven. Geachte mijnheer de burgemeester wees een kerel uit één stuk sta voor je zaak (zoals een PVDAér het heeft geleerd van de oude Drees) en stap op!!!!!!!!!!!!!

Op 22 oktober 2009, 10:56
Morsnova

Het is terecht, dat Vreeman weg moet. Hij heeft bewust desinformatie gegeven. De rechtvaardiging daarvan was uiterst dun. Verwijzen naar mogeljke corruptie door Smolders is in deze irrelevant. Of Smolders laakbaar gehandeld heeft moet de rechter maar uitzoeken. Smolders beschuldigt Vreeman er overigens van zelf geld opgestreken te hebben. Daar moet ook maar een rechter over oordelen.
Vreeman zou, als dat waar is, niet de eerste PvdA'er zijn, die aan zelfverrijking doet. Deze partij heeft massief bezit genomen van de uitdijende klasse van semioverheids managers en bestuurders. En die zetten massaal hun eigen portemonnee open. Daar is door de NRC de mooit ter 'calonsocialisme' voor bedacht. Dat kiezers genoeg hebben van die arrogante partij van mensen, die linksig praten maar vooral op baantjes en eigen gewin uit zijn is dan ook meer dan terecht.
Het probleem bij deze zelfverrijking is tweeledig: het gaat om overheidsgeld en niet om privaat geld, en er is een forse discrepantie tussen met de mond beleden solidariteit met de onderklasse en het eigen gedrag.
Dat maakt dit gedrag van een andere orde dan commissarissen bij de DSB, die in meerderheid uit de VVD komen. Daar gaat het niet om belastingggeld.

Op 22 oktober 2009, 14:10
Anno Zijlstra

Vreeman moet zelf gaan want zijn aanblijven is schadelijk voor imago van Tilburg en het *ambt wat hij bekleed.
(de Burgemeester als operette figuur )
Het zijn net afleveringen van Peyton Place,

Op 22 oktober 2009, 15:42
Paul

Tja, mensen blijven mensen
en Vreeman is er het type niet naar om te zeggen 'sorry inschattingsfoutje'
Daar heeft de raad hem op geselecteerd :)

Op 23 oktober 2009, 09:19

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in