Rommelmakers
Haagse onenigheid over 'allochtone broodgooiers'
Politieke partijen in de Haagse gemeenteraad zetten hun vraagtekens bij de woede van de lokale PVV over 'allochtone broodgooiers' in de…
'Ik zie niet goed wat de relatie is tussen de islam en mensen die meeuwen voeren', zegt Inge Vianen van de Haagse afdeling van GroenLinks. CDA en PvdA beamen dat overlast door rommelmakers in de wijk moet worden aangepakt maar kunnen zich ook niet vinden in de term 'allochtone broodgooiers'. 'Wij zijn voor een voederverbod om overlast door ratten en meeuwen te bestrijden. Maar om de schuld op allochtonen af te schuiven, moet dat nou?', reageert een CDA-fractielid Gert-Jan Bakker. PVV heeft het college gevraagd om een 'keiharde aanpak' van de broodgooiers.
Reacties: 4
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Ik woon ook in een stad waar ik last heb van allochtone broodgooiers EN autochtone honden en kattenbezitters die hun beesten overal laten schijten en de de laatste ook nog in mijn tuin.
De pvv is weer schizofreen bezig. Dit éénmanspartijtje - GW is, immers, het enige lid - heeft een hoeveelheid 'dierenagenten' het 'gedoogakkoord' binnengefrommeld en wil nu ineens dat meeuwen niet bijgevoederd mogen worden, vanuit een islamofobe reactie.
Het is toch niet te geloven dat een partij die dit soort onzin kan verzinnen (en ook nog durft te verkondigen) nog serieus wordt genomen?!
Prima als je als politicus cabaret aspiraties hebt maar doe dat dan wel op de plaats waar het hoort, het theater. Maar zonder de 'linkse subsidies' is daar natuurlijk ook geen brood (wat ze dan later aan de meeuwen kunnen geven) meer te verdienen..
Er bestaat in steden vaak al een verbod tot voederen van vogels om vervuiling tegen te gaan omdat veel van dat voer gegeten wordt door o.a. ratten. Dat zou dan gehandhaafd of uitgebreid moeten worden maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Want hoe ga je e.e.a. bewijzen? Vingerafdrukken nemen van een brood? Met camera’s dagenlang in de bosjes op de loer liggen in de hoop dat je iemand betrapt? Het lijkt mij sterk.
Dat er in de wijk Morgenstond een voederprobleem is zal duidelijk zijn. Feit is ook dat er erg veel Islamitische allochtonen wonen. Dus voor de PVV is de daarmee een samenhang in relatie gelegd.
Dat allochtonen het over het algemeen wat minder nauw nemen m.b.t. hygiëne is ook een voldongen feit maar daarmee is het gelijk van de PVV in deze kwestie nog niet aangetoond. Men mag op zijn minst verwachten dat de PVV hun bewering niet hebben gedaan op basis van een enkele bevooroordeelde melding. De PVV had m.i. beter de neutrale weg kunnen kiezen en alleen de meeuwenoverlast veroorzaakt door voederen kunnen noemen.
Maar misschien was het de PVV meer te doen om de landelijke publiciteit. Gezien de ophef is ze het inderdaad weer gelukt om gratis deze door hun gewenste publiciteit te krijgen. Slinks meld de PVV dat er naast investeringen o.a. ook € 200.000,00 aan subsidie is gegeven aan “De Groene Moskee”. Voor de kritische, onderzoekende lezer is de som van de verspilling dan vlug gemaakt.