Overslaan en naar de inhoud gaan

Van der Laan heeft vertrouwen in veiligheid

Ondanks de problemen binnen het Amsterdamse team radicalisering en polarisatie en de zorgen die daarover leven in de gemeenteraad, blijft…

Ondanks de problemen binnen het Amsterdamse team radicalisering en polarisatie en de zorgen die daarover leven in de gemeenteraad, blijft burgemeester Eberhard van der Laan achter zijn aanpak staan. Hij zei donderdag tegen de gemeenteraad dat hij vertrouwen heeft in de veiligheid in de stad. 'Ook vandaag zeg ik: een aanslag kan elk moment gebeuren, maar we leveren goed werk. Dat neemt niet weg dat achterstallig onderhoud moet worden weggewerkt.'

Ontslagen topambtenaar
De burgemeester sprak tijdens een spoeddebat naar aanleiding van de kwestie rondom de inmiddels ontslagen topambtenaar Saadia a.-T., die zich als programmamanager van het team radicalisering en polarisatie schuldig zou hebben gemaakt aan belangenverstrengeling en fraude. Dat leidde tot grote zorgen bij de gemeenteraad over de antiradicaliseringsaanpak, waarvoor Van der Laan verantwoordelijk is.

Vragen bij de raad

Hoewel de burgemeester woensdag al een brief stuurde waarin hij onder meer aankondigde dat hij een taskforce instelt om de gang van zaken onder de loep te nemen bij de gemeentelijke dienst, leefden er bij de raadsleden nog veel vragen over hoe het zo ver heeft kunnen komen. Net als in de brief, ging Van der Laan wederom door het stof. 'Ik reken het mijzelf aan dat er wantrouwen is ontstaan, omdat ik zo naïef ben geweest te denken: deze zaak gaat over belangenverstrengeling, zo presenteer ik hem en bespreek ik het met de raad', zei hij.

Risico's nemen

'Je wilt er alles aan gedaan hebben om een aanslag te voorkomen en dan moet je risico's kunnen nemen.' Hij zei dat hij wist dat daardoor de kans bestond dat hij een keer verantwoording zou moeten afleggen over 'een element in de aanpak die kwetsbaar is'. (ANP)

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 3

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Frederik de Groot

Burgemeester van der Laan is heilig verklaard door de media, BB incluis.
Niemand durf deze bestuurder nog aan te pakken. Vanwege zijn ziekte, waardoor hij minder dan 50% presteert van wat normaal verwacht mag worden.
Van der Laan heeft er een grote bende van gemaskt. Maar het komt niet in hem op om op te stappen. Egotripperij en straatje schoonvegerij zijn man's kwaliteiten.
Ingrijpen door hogerhand dan? Vergeet het maar, de Minister van BZK is een partijgenoot en een slappeling bovendien.

Op 15 september 2017, 09:49
bill ackmans

Lieve BB, wat moet de burgemeester anders zeggen dan dat alles goed komt?

Op 15 september 2017, 12:32
willem van der vaart

In iedere andere gemeente zou een burgemeester die verantwoordelijk is voor zulk een falend deradicaliseringsbeleid al de eer aan zichzelf gehouden hebben, zeker wanneer je als burgemeester zelf nog de verkeerde mensen op de verkeerde plaatsen hebt neergezet. Het tekent de slappe houding van de Amsterdamse raad dat de burgemeester niet de wacht is aangezegd.

Op 16 september 2017, 13:30

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

ad comes here

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in