Overslaan en naar de inhoud gaan
Alle whitepapers

Kwartaalbericht Grondexploitaties 2025 Q1

In het eerste kwartaal van 2025 daalde de gemiddelde transactieprijs van een bestaande woning met 1,8% naar €473.000, maar steeg ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar met 9,7%.

De krapte op de woningmarkt blijft hoog, met een krapte-indicator van 2,3. Dit betekent dat er gemiddeld 2,3 woningen beschikbaar zijn per woningzoekende. Bij tussenwoningen is de krapte het laagst, bij vrijstaande woningen het hoogst.
Ruim tweederde van de woningen werd boven de vraagprijs verkocht, met een gemiddelde overbieding van 4,4%. De gemiddelde verkooptijd steeg licht naar 30 dagen.

De woningbouwkosten zijn in het eerste kwartaal van 2025 gestegen met 1,8% op kwartaalbasis, voornamelijk door een stijging van de personeelskosten. Op jaarbasis stegen de woningbouwkosten met 3,7%.

Download nu het volledige rapport van het eerste kwartaal 2025.

Whitepaper aanvragen