Gratis schutting tegen verpaupering
Bij vijftien huurwoningen van woningbouwvereniging Portaal in Maarssenbroek zijn de afgelopen dagen nieuwe schuttingen neergezet. De gemeente steunde het project door het sloophout van de oude schuttingen gratis af te voeren.
‘Het gaat om een zogenaamde bloemkoolwijk’, zegt gemeentelijk wijkbeheerder Mario van Dijk. ‘De huizen staan met de ruggen naar elkaar en hebben tuinen aan de voorkant, maar omdat iedereen zich toch graag een beetje afzondert, gesteld is op zijn privacy, heeft iedereen wat anders in elkaar gezet en niet altijd even goed onderhouden. De afzettingen zijn kapot of verrot en dat zorgt al snel voor verloedering van de buurt.’
Handen wapperen
De nieuwe schuttingen bestaan uit afrasteringen tussen twee of drie palen waar klimop tegenop zal groeien. ‘Ze kregen het niet helemaal kado hoor, ze moesten wel zelf hun handen laten wapperen’, aldus Van Dijk. ‘Het was zaterdag ook Nationale Burendag, vandaar. We hebben iedereen een brief gestuurd en mensen konden zich opgeven. Het is een succes gebleken, vooral voor die mensen natuurlijk die nu een nieuwe schutting hebben. We gaan in andere straten en wijken kijken of we het daar ook kunnen doen.’
Saamhorigheid
De actie gaat volgens Joost Maas van wooncorporatie Portaal die de nieuwe schuttingen leverde niet alleen verpaupering tegen, maar vergroot ook de saamhorigheid in de wijk. ‘Sommigen hadden niet het geld of de lichamelijke gesteldheid om iets aan de schutting te doen. Het is niet altijd onwil’, aldus Maas.
Lees ook:
Sociale samenhang van onderop (27/06/2008)
Plaats als eerste een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.