Gemeentetoezicht kinderopvang onvoldoende
Ongeveer de helft van de Nederlandse gemeenten besteedt te weinig aandacht aan controles van bedrijven in de kinderopvang. Dat concludeert de Onderwijsinspectie in een rapport dat donderdag is gepresenteerd.
Informatie van gemeente
GGD-medewerkers controleren de kinderopvangbedrijven ook, maar die baseren zich daarbij vaak op informatie over de kwaliteit die door gemeenten op orde moet worden gehouden.
Niet op orde
Volgens de Onderwijsinspectie, die op haar beurt weer de gemeenten controleert, kunnen de GGD-kantoren niet uit de voeten met de informatie omdat die vaak niet op orde is.
Te weinig kennis
De kwaliteitscontroles staan bij de gemeenten niet hoog op de prioriteitenlijst, stelt de inspectie. Ambtenaren krijgen er weinig tijd voor, en bovendien worden steeds andere medewerkers op de taak gezet. Hierdoor is er te weinig kennis bij de ambtenaren om hun taak goed te kunnen uitvoeren.
Kinderopvang groeit als kool
De inspectie wil dat de gemeenten die hun controletaak goed uitvoeren de gemeenten die achterblijven op weg gaan helpen. Volgens de inspectie groeit de kinderopvang als kool, en dan vooral de buitenschoolse opvang en de gastouderopvang. Het is dus heel belangrijk dat de kwaliteitscontrole goed op orde is, aldus de onderzoekers.
Plaats als eerste een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.