Advertentie
sociaal / Nieuws

'SoZaWe Rotterdam moet strenger'

Directeur Toet geeft toe dat er een probleem is in de beeldvorming door de miljoenentekorten. Toet gaat door de veranderingen de dienst mogelijk verlaten.

13 september 2011
Directeur Mart Toet van de dienst sociale zaken en werkgelegenheid (SoZaWe) van Rotterdam gaat de dienst mogelijk verlaten, nu die al langere tijd ter discussie staat. Dat blijkt uit een interview dat Toet gaf aan een interne website.

Beeldvorming
In het gesprek geeft Toet toe dat de dienst een probleem heeft in de beeldvorming. Dat komt door de miljoenentekorten bij sociale zaken en werkgelegenheid. Verantwoordelijk wethouder Marco Florijn kondigde kort geleden aan dat er opnieuw tientallen miljoenen euro’s bij de dienst wordt bezuinigd.


Nieuw gezicht

,,Wij zijn een goede sociale dienst, maar wel een met een fors tekort. Daar kun je niet de toekomst mee in. We moeten misschien wel de strengste sociale dienst van Nederland worden’’, aldus Toet die zich tegelijkertijd afvraagt of bij zo veel veranderingen, de nieuwe rol van directeur dan nog wel bij zijn profiel past. ,,Daar komt nog bij dat ik dit werk nu 8 jaar doe en dat ik misschien ook wel vind dat bij zo’n nieuwe dienst een nieuw gezicht hoort.’’

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Gerard Jan de Ruiter / consulent
Als ouid medewerker van sozawe Rotterdam ben ik niet verbaasd over de problemen die er nu heersen. In de tijd dat ik er werkte was er steeds sprake van een cultuur van optimisme bij het hogere kader, niet gevoed door de werkvloer.Dat er nu weer sprake is van te kort, omdat de uitstroom tegenvalt, past in dat beeld. De geluiden die ik nog af en toe hoor van ex-collega's sterken mij in de gedachte dat er nog steeds een problematische cultuur is. Sozawe Rotterdam moet inderdaad strenger worden, maar dan vooral naar zichzelf toe. Zorgen dat de verwachtingen reëel zijn, ook als die verwachting niet leuk is, en niet strookt met de politieke wenselijkheid.
piet brontsema / org adviseur
niet in beeldvorming maar in daadkracht, denk ik en jarenlang verkeerd beleid en een verpolitiekte organisatie waar meer ordebewakers rondliepen dan bemiddelaars en conservatisme troef was.
Advertentie