Particulieren kunnen sinds dit weekend gebruik maken van de Vooringevulde Aangifte (VIA) inkomstenbelasting van de Belastingdienst. Daarbij vult de dienst een aantal reeds bekende gegevens voor de belastingplichtige in.
VIA van start zonder Apple-optie
Particulieren kunnen sinds dit weekend de vooringevulde aangifte inkomstenbelasting gebruiken.
De service is beschikbaar voor gebruikers van Windows- en LInux-computers. Gebruikers van Apple-computers moeten nog even wachten. ‘Wij verwachten dit aangifteprogramma binnenkort te kunnen plaatsen’, zegt de Belastingdienst daarover op zijn site.
Wie (met DigiD) succesvol inlogt, krijgt via een klein bestand een aantal gegevens in één keer in zijn digitale-aangifteprogramma geladen. Daaronder zijn het burgerservicenummer en de geboortedatum, de gegevens over loon en ziektewetuitkering, de levensloopkorting, het woonadres en de WOZ-waarde, de heffingskortingen en de voorlopige aanslag/teruggave in 2008. (FBL)