Tynaarlo lekt 300 e-mailadressen
Eén keer maar nooit weer, reageert de gemeente Tynaarlo op het per abuis lekken van 300 e-mailadressen in de digitale nieuwsbrief van de gemeente afgelopen woensdag.
De digitale nieuwsbrief is een service die de gemeente biedt aan abonnees die zich hebben aangemeld, de digitale variant van de gemeentepagina. ‘Door een menselijke fout zijn alle 300 e-mailadressen in plaats van in het bcc-vak in het aan-vak gezet en is de nieuwsbrief zo verstuurd’, aldus een gemeentewoordvoerder.
Privacy
De fout kwam aan het licht door een reactie van een van de abonnees. ‘We hebben niet enorm veel negatieve reacties gehad, acht mensen maakten er gewag van. Zij maakten zich zorgen over hun privacy.’ Tynaarlo zegt juist enorm veel waarde te hechten aan de privacy van haar inwoners. ‘Gelukkig zijn de adressen alleen bij de abonnees terechtgekomen, maar het kan zo zijn dat mensen ze doorsturen. We hebben iedereen een persoonlijk reactie gestuurd per mail. Ja, nu wel met alle adressen in het bcc-vak. In de mail leggen we de situatie uit en bieden we excuses aan.’
Controlemoment
De abonnees kregen ook te horen dat de gemeente onmiddellijk maatregelen neemt om herhaling te voorkomen. ‘Er wordt een extra controlemoment ingelast, waarbij iemand voor het versturen nog eens checkt of de adressen goed staan. Dit is één keer, maar nooit weer.’ De gemeente hoopt dat hiermee de kous af is. ‘Er zijn nog geen vragen van de raad binnengekomen.’
Met een cursus Oulook gevorderd gebruik kan men leren om voor nieuwsbrieven gebruik te maken van distributielijsten.
Hexspoor IT Opleidingen indersteunt u hierbij graag.