Advertentie
digitaal / Nieuws

SP wil opheldering over distributie ov-chipkaart

De aanbestedingsprocedure voor de verspreiding van ov-chipkaarten deugt niet. Dat vindt het SP-Tweede Kamerlid Emile Roemer. De parlementariër wil dat staatssecretaris Tineke Huizinga (Verkeer) dinsdagmiddag in het wekelijkse vragenuurtje in de Tweede Kamer opheldering geeft.

04 februari 2008

De aanbestedingsprocedure voor de verspreiding van ov-chipkaarten deugt niet. Dat vindt het SP-Tweede Kamerlid Emile Roemer. De parlementariër wil dat staatssecretaris Tineke Huizinga (Verkeer) dinsdagmiddag in het wekelijkse vragenuurtje in de Tweede Kamer opheldering geeft.

Volgende week woensdag dient voor de rechtbank in Arnhem een kort geding van MKB Nederland tegen Districhip, de organisatie die verantwoordelijk is voor de distributie van de chipkaart in het openbaar vervoer.

Districhip wil verspreid door het hele land 1500 tot 2000 verkooppunten, bovenop de bestaande automaten die bijvoorbeeld al zijn geplaatst in de proefregio’s Rotterdam en Amsterdam. De aanbestedingsprocedure zit volgens het midden- en kleinbedrijf zo in elkaar dat alleen zeer grote ondernemingen een kans maken op een contract.

Wie wil meedingen naar de distributie van de chipkaart, moet voldoen aan een aantal eisen. Bieders moeten zevenhonderd verkooppunten kunnen garanderen. Verder moeten ze aan kunnen tonen dat ze gedurende drie jaar een jaarlijkse omzet van minstens 10 miljoen euro hebben gehad.

MKB Nederland vindt de lopende aanbestedingsprocedure ,,discriminerend’‘ voor zijn leden en eist intrekking van de procedure. De organisatie schat dat duizenden middenstanders die nu nog strippenkaarten verkopen, kunnen fluiten naar de verkoop van chipkaarten. ,,Het mkb wordt uit de markt gedrukt door een procedure die zo is ingericht dat bepaalde partijen er vanzelf uitrollen’‘, aldus een woordvoerster van MKB Nederland.
De koepelorganisatie heeft haast met de zaak, want de gunning staat gepland voor maart. De distributie van de ov-chipkaarten moet in augustus beginnen.

De SP wacht de uitspraak van de rechter in de procedure niet af en koos maandag alvast voor de aanval op Huizinga. ,,Continu komen onnodige fouten aan de oppervlakte over de ov-chipkaart’‘, aldus Roemer. ,,Er lijkt geen einde aan te komen.’‘(ANP)

Plaats als eerste een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Advertentie