Thuiswerken is onder jonge werknemers is veel minder populair dan onder hun oudere collega's. Onder de jongeren neemt de animo voor thuiswerken af terwijl die onder ouderen juist toeneemt. Dit blijkt uit de Ernst & Young ICT Barometer onder 600 managers en professionals in het bedrijfsleven en bij de overheid.
Jonge ambtenaren niet dol op thuiswerken
Thuiswerken is onder jonge werknemers is veel minder populair dan onder hun oudere collega's. Onder de jongeren neemt de animo voor…
Geen stijging bij overheid
Ruim vier op de tien organisaties, bovengemiddeld vaak in de sector dienstverlening, hebben Het Nieuwe Werken ingevoerd of zijn er mee bezig. Bijna de helft van alle werknemers werkt (gedeeltelijk) vanuit huis en dat aantal is al jaren stabiel. Het gemiddelde aantal thuiswerkuren stijgt met zo'n 30 procent: van 10 in 2009 naar 13 in 2011. Overigens stijgt in alle sectoren het aantal thuisgewerkte uren, behalve bij de overheid.
Ambities
Dat jonge werknemers liever fysiek aanwezig zijn op hun werkplek heeft volgens de onderzoekers te maken met hun ambities. :"Kennelijk voelen jonge werknemers uit carrièreoverwegingen sterk de behoefte om in hun bedrijf letterlijk in beeld te blijven. Dat gevoel wordt in economisch onzekere tijden nog eens extra aangewakkerd."
Reacties: 3
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
In dit artikel wordt teveel de link gelegd tussen thuiswerken en HNW. In principe is die link er niet. Het gaat meer om de manier van werken, hoe er wordt leiding gegeven. Namelijk op basis van talenten, teamwork, resultaten en vertrouwen. Vanwege gebruik van virtuele netwerken en social media kan inderdaad de behoefte aan fysiek teamwork toenemen.
de bevindingen verbazen me; kennelijk vinden vele jonge werknemers de fysieke zichtbaarheid naar de organisatie (de baas) heel belangrijk; volgens mij (maar k ben veel ouder) gaat het om communicatie waarbij je gedurende de -min of meer- reguliere werktijd "always on" moet zijn;de plaats waar je bent, doet er dan niet toe; de conclusie uit het rapport vraagt om een soort van contra-expertise, want zo'n conclusie is van grote betekenis vooralle inititaieven rondom HNW
Je wil elkaar fysiek treffen en spreken, dat is toch het leukste! Daarnaast speelt mi mee dat een groot deel van de jonge ambtenaren (nog) geen kinderen heeft....DE reden dat veel oudere ambtenaren graag thuiswerken.