Advertentie
carrière / Nieuws

Defensie betaalt door bij nieuwe baan

Het ministerie van Defensie gaat mensen die een nieuwe baan accepteren en meer dan 24 dienstjaren hebben, tot hun pensioen een deel van hun salaris doorbetalen.

25 april 2012

Medewerkers van het ministerie van Defensie met minstens 24 dienstjaren die overstappen naar een andere werkgever krijgen van het ministerie tot hun pensioen nog ongeveer een derde van hun oude jaarsalaris overgemaakt. 

Moeilijk in beweging
Een zegsman van het ministerie bevestigde woensdag berichtgeving hierover in De Telegraaf. De maatregel is onderdeel van een reeks afspraken die in december zijn gemaakt met de vakbonden. Het is volgens de woordvoerder een van de manieren om een oudere werknemer bij een andere werkgever aan de slag te krijgen.

Mensen bij Defensie ,,zijn moeilijk in beweging te krijgen'', aldus de woordvoerder.

Vrijwillig opstappen
De regeling is bedoeld ,,om het zo interessant mogelijk voor ze te maken om toch vrijwillig op te stappen''. Bij Defensie vervallen door bezuinigingen 12.000 functies en mogelijk vallen er 6.000 gedwongen ontslagen.

Het ministerie verwacht dat meer dan 200 mensen gebruik gaan maken van de afspraak. Er zijn enkele miljoenen mee gemoeid.

Ook bij meer verdienen
Werknemers die in hun nieuwe baan hetzelfde of meer gaan verdienen dan bij Defensie, komen ook voor de regeling in aanmerking.

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

C. van Kooten
Gaat dit gelden voor alle ambtenaren die men graag ziet vertrekken of is dit gewoon schrijnende rechtsongelijkheid. Hoeveel JSF'jes leveren we in voor deze riante exclusieve afvloeiregeling ?
Falco
ik verzoek de lezers eerst eens te google'en op "sociaal beleidskader defensie" oftewel het SBK 2012
Advertentie