Advertentie

Leeuwarden zoekt porno

Leeuwarden is een archief kwijt waarvan het voorheen niet eens wist dat het bestond; het porno-archief. De gemeente denkt dat het bijzondere dossier ooit een keer is meegenomen en hoopt dat het, desnoods anoniem, geretourneerd wordt.

13 februari 2009

Fanatieke archivaris
Het staat normaal gesproken niet in de taakomschrijving van een gemeente-archivaris, maar in de jaren ’60 en ’70 was de dienstdoende archiefmedewerker van Leeuwarden nogal fanatiek. Bij het verzamelen van materiaal over Leeuwarden uit bladen en boeken sloeg hij de erotische en pornografische lectuur niet over. Deze bijzondere bronmaterialen werden in een aparte map gedocumenteerd.

 

Modellen uit Leeuwarden
Gemeentevoorlichter Erik Krikke: ‘Je moet denken aan bijvoorbeeld bladen waarin modellen stonden die uit Leeuwarden kwamen. Een archiefstuk dat er perfect in had gepast is bijvoorbeeld de Elfstedenuitgave van de Playboy in 1997 waarin een aantal Leeuwardense vrouwen hebben geposeerd. Als de betreffende archivaris in 1997 nog had geleefd had hij dat zeker aan het dossier toegevoegd.’

 

Geen schaamte
De vermissing kwam aan het licht tijdens een rondleiding in de archieven. Een medewerker vertelde hierbij over bijzondere archieven en herinnerde zich ineens het verhaal over het erotische dossier. Na een zoektocht werd het archief echter niet meer teruggevonden. Krikke: ‘Wij schamen ons hier absoluut niet voor, zonder dit archief is ons gemeentearchief niet meer compleet. We zouden het dan ook heel erg graag weer terug willen hebben.’

 

Plaats als eerste een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Advertentie