Heemskerk: blijf investeren in ICT
Nederlandse bedrijven en de overheid moeten ook in crisistijd blijven investeren in ICT.
Nederlandse bedrijven en de overheid moeten ook in crisistijd blijven investeren in ICT. Dat zegt staatssecretaris Frank Heemskerk van EZ in reactie op een onderzoek van Ernst & Young, dat wijst op een stagnering van de ICT-uitgaven dit jaar.
Investeringen in informatie- en communicatietechnologie (ICT) zijn volgens Heemskerk een belangrijke aanjager van innovatie en dus van economische groei. In de recente ICT Development Index van de International Telecommunications Union (ITU) krijgt Nederland de vierde plaats toebedeeld. De ITU stelt zijn ranglijst samen op basis van vier indicatoren: toegang tot ICT, gebruik van ICT, ICT-vaardigheden en de prijs van bijvoorbeeld breedband. Nederland is als enige in de top-tien gestegen en die goede uitgangspositie moet met verdere investeringen worden gesteund, vindt Heemskerk.
Economische Zaken zegt programma’s als Maatschappelijke sectoren en ICT, Digivaardig & Digibewust, Nederland Open in Verbinding (open standaarden en open source software), Nederland Digitaal in Verbinding (voor ICT in het MKB) en Slim Geregeld Goed Verbonden (Reductie van administratieve lasten met ICT) te blijven ondersteunen. (FB)
Plaats als eerste een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.